Головна> Всі новини> Французький досвід та перспективи співпраці у галузі мистецької освіти
strelka Всі новини
 

Французький досвід та перспективи співпраці у галузі мистецької освіти

09.02.2023

prosm

607

досвід мистецька освіта Українська весна Франція images

09.02.2023

prosm

607

досвід мистецька освіта Українська весна Франція images

Поділитися
сторінкою:

Сьогодні, 09 лютого 2023 року,  у форматі zoom-конференції відбувся круглий стіл «Вища освіта в сфері культури. Французький досвід. Перспективи співпраці».

Передумовою проведення цієї зустрічі стала участь в.о. Голови Держмистецтв, Ольги Россошанської, першої проректорки Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, Ірини Сухленко, та ректора Львівської національної академії мистецтв, Василя Косіва, у програмі «Ukraine: identités en exils» («Україна: ідентичність у вигнанні»), яка проходила в рамках проєкту «Українська Весна» у Парижі (Франція).

Ініціатором проведення круглого столу стала Ольга Сагайдак, представниця Українського інституту у Франції, керівниця проєкту «Українська Весна», яка у вітальному слові розповіла про проєкт, його основну місію й завдання, а також про програму «Україна: ідентичність у вигнанні».

Зазначена програма була спрямована на пошук і обговорення питань подальшого розвитку співпраці України та Франції у сфері мистецької освіти, розвиток програм обміну здобувачами освіти та спільних програм обміну викладачами, ефективних інструментів підтримки нашої держави під час війни, а також її відновлення у післявоєнний час.

Спікери круглого столу поділились із учасниками враженнями від спілкування із французькими колегами, досвідом який вони отримали під час відвідування інституцій Франції.

Так, Ольга Россошанська, ознайомлюючи учасників круглого столу з інформацією, отриманою під час участі в програмі «Ukraine: identités en exils», розповіла про можливі перспективи взаємодії закладів мистецької освіти України та закладів Франції, перспективи співпраці в спільних проектах, можливості співпраці між дослідниками на рівні PhD тощо.

Разом з представниками закладів мистецької освіти були обговорені можливі запити та висловлені пропозицій, які українська освітня сфера має до французьких колег з метою їх подальшої реалізації.

Також піднімались питання двосторонньої взаємодії задля налагодження постійних зв’язків по обміну досвідом та промоції української культури й мистецької освіти за кордоном.

photo

strelka Попередня новина

Імена претендентів на премію імені М.В. Гоголя у 2023 році

літературна премія Микола Гоголь мистецька премія перелік претендентів

09.02.2023

prosm

1062

Наступна новина strelka

Претенденти на здобуття премії імені Олеся Гончара у 2023 році

літературна премія Олесь Гончар перелік претендентів премія

10.02.2023

prosm

981