Головна> Всі новини> Протидія булінгу у закладах освіти
strelka Всі новини
 

Протидія булінгу у закладах освіти

15.06.2023

prosm

712

булінг мистецька освіта протидія насильству

15.06.2023

prosm

712

булінг мистецька освіта протидія насильству

Поділитися
сторінкою:

Як же протидіяти булінгу саме в закладах освіти? Держмистецтв уже надавав роз’яснення з цієї теми та розробив поради керівнику закладу освіти сфери культури, щодо його зобов’язань та відповідальності, яку він несе у разі недотримання норм вказаних законодавством, проте зараз хочемо подати ще кілька корисних посилань. 

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

Для кращого ж розуміння та допомоги безпосереднім учасникам освітнього процесу у вирішенні цього питання, хочемо надати посилання на кілька корисних посібників, розроблених Міністерством освіти та науки України, що стануть в нагоді як викладачам закладів мистецької освіти, так і учням та студентам.

Навчально-методичний посібник “Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти”
Навчально-методичну розробку присвячено висвітленню сутності та показників профілактики насильства в освітньому середовищі, методів його дослідження та умов створення безпечного освітнього простору. Програма складається з теоретичного матеріалу та практичної складової. Призначено керівним та педагогічним працівникам освітніх організацій, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, практичним психологам, а також усім, хто цікавиться проблемами створення безпечного освітнього середовища.

Протидія булінгу в закладах освіти: системний підхід
Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі? Який, алгоритм дій у разі його виявленні?
До кого звертатись по допомогу? Які практичні інструменти має знати кожен та кожна на випадок, якщо стає учасником булінгу під час освітнього процесу?
Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти?
Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти в цьому посібнику.

Більше корисних та цікавих матеріалів з цієї теми можна знайти за посиланням

strelka Попередня новина

Держмистецтв запрошує до складу Комітетів з присудження двох літературних премій

літературна премія премія Гоголя премія Гончара склад комітету

12.06.2023

prosm

544

Наступна новина strelka

Фахівці Держмистецтв провели онлайн-семінар для молодих митців

Держмистецтв молоді митці стипендії videos

15.06.2023

prosm

513