Головна> Мистецький проєкт «Світ Сковороди» до 300-річного ювілею видатного філософа та письменника
strelka Всі анонси
 

Мистецький проєкт «Світ Сковороди» до 300-річного ювілею видатного філософа та письменника

16.11.2022

prosm

1208

Григорій Сковорода мистецький проект подія Світ Сковороди images

16.11.2022

prosm

1208

Григорій Сковорода мистецький проект подія Світ Сковороди images

Поділитися
сторінкою:

МКІП, Держмистецтв та Postmen відкривають національний мистецький проєкт «Світ Сковороди» з нагоди 300-річчя від дня народження видатного мислителя і письменника Григорія Савича Сковороди.

3 грудня 2022 року, в день народження Григорія Сковороди, Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром «Український Дім» відкривають національний мистецький проєкт «Світ Сковороди». Виставку можна буде відвідати 3 грудня за запрошеннями, а з 4 до 11 грудня вхід безкоштовний і відкритий для всіх.

«Світ Сковороди» – це про ідею свободи в її різних вимірах, тому на 9 днів «Український Дім» наповниться світом та світлом Григорія Сковороди, що вже 300 років перемагає темряву. Цього року дата ювілею видатного українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

«В ідеї персональної свободи, яку сповідував український філософ, – світоглядний код українців. І в нинішній війні основна складова – битва за українську ідентичність, у яку від початку повномасштабного вторгнення цілиться ворог. Агресори знищили музей Сковороди у Сковородинівці, зруйнували приміщення Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, пошкодили пам’ятник Сковороді біля корпусу цього університету. Але, як висловився Сергій Жадан, “вони полюють за Сковородою, але спіймати не можуть”. Попри війну в Україні ми на належному рівні відзначаємо 300-річчя від дня народження мислителя і письменника», – зазначає Олександр Ткаченко – міністр культури та інформаційної політики України.

XVIII століття було темними часами в українській історії, коли нашу націю намагалися знищити одразу три великі імперії. Закріпачення, зникнення козацтва, масові заворушення та спроби знищити українську культуру як таку – умови, в яких жив і творив Григорій Сковорода. Ідеї персональної свободи, які сповідував мислитель і письменник, прорізали темряву епохи – та стали світлом надії для багатьох українців, навіть після його смерті.

«Свобода для українців була і залишається визначальною цінністю. Сковорода фактично є її уособленням для нас. Тому 300-річчя філософа особливо цінне і важливе нам, сьогоднішнім, з огляду на загрозу нашій свободі в ці дні», – зазначила Галина Григоренко – заступниця міністра.

Мистецький проєкт покликаний розкрити багатосвіття Сковороди та заохотити якомога більше людей до глибшого пізнання ідей однієї з ключових фігур українського пантеону класиків.

«Мистецькі рішення, обрані в цьому проєкті, актуальні та відображають умови сьогодення. Вони звертають увагу на світ, що прихований у нас самих. Через ідеї Сковороди висвітлюють тему боротьби з внутрішніми страхами, переживаннями, болем і темрявою, що оселяються всередині нас», – коментує Ольга Россошанська – виконувачка обов’язків голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Сама ж виставка покликана переосмислити образ Сковороди, представити нові грані його життєвого й творчого шляхів – та розкрити ідею персональної свободи, що вже протягом 300 років перемагає темряву.
Лише тут ви зможете побачити вцілілу і вже легендарну статую Сковороди зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка

Більше інформації ви знайдете на сайті та офіційній сторінці події.

Запрошуємо вас разом поринути у світ Сковороди!

Також МКІП та Держмистецтв закликають творчі спільноти по всій країні долучатися до світу Сковороди й разом перезавантажувати його сприйняття, аби українці пишалися, що саме Україна є домівкою одного з найвпливовіших філософів Східної Європи.

Кожен охочий безкоштовно може завантажити візуальні матеріали, щоб на їхній базі створити власні ілюстрації, проєкти та продукти.

Просимо звернути увагу, що під час проведення культурних подій діють усі заходи безпеки. Під час повітряної тривоги відвідувачі виставки мають спуститись у підвальне приміщення «Українського Дому».

photo

strelka Попередній анонс

OPEN CALL: У 2023 році фахівці та менеджери української оперної сфери зможуть пройти стажування в Метрополітен-опера

метрополітен-опера можливості опера стажування театр images

11.11.2022

prosm

1533

Наступний анонс strelka

Церемонія вручення мистецьких премій лауреатам 2022 року

вручення премії лауреати премій мистецькі премії премії

13.12.2022

prosm

1256