Сьогодні, 23 січня 2024 року, в Національній історичній бібліотеці України, у межах старту освітнього проєкту Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, відбулось відкриття пересувної банерної виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича».
Цей проект присвяченого вшануванню пам’яті видатного художника та спрямовано на популяризацію культурної спадщини українського мистецтва в особі Івана Їжакевича та ознайомлення з унікальними архівними матеріалами, розширення національного освітнього контенту у викладанні мистецьких дисциплін.
Серед гостей, що прийшли на відкриття, були присутні українські митці, науковці, дослідники українського мистецтва, близькі родичі Івана Їжакевича та директори київських мистецьких шкіл та ліцеїв, які також згодом експонуватимуть у стінах своїх навчальних закладів цю виставку.
Під час відкриття виставки відбулась презентація дослідницької роботи авторів та кураторів проєкту: Інни та Ірини Ковальчук, які провели велику кропітку та масштабну пошукову роботу для того, щоб підготувати цю виставку.
На 14 тематичних експозиційних банерах виставки розміщена інформація про життєвий та творчий шлях митця, а також на них можна побачити репродукції художніх робіт Івана Сидоровича Їжакевича, архівні та фотоматеріали.
Також під час відкриття було представлено для загалу і підготовлене Інною та Іриною Ковальчук видання – книгу «Історія однієї картини І. С. Їжакевича або Тарас Бульба та учні Пархомівської середньої школи», яка розкриває одну біографічну історію з життя відомого художника як вчителя. Це історія переписки художника з учнями середньої школи, які звернулися з проханням допомогти поповнити колекцію шкільного музею його картиною.
Всі бажаючі зможуть відвідати експозицію, яка буде представлена в Національній історичній бібліотеці України, до 2 лютого 2024 року. Далі ж планується, що виставка мандруватиме закладами мистецької освіти по свій Україні.
Знайти ж усі матеріали — вказану книгу, каталог пересувної банерної виставки «Живописні поеми І.С. Їжакевича» та інформацію про саму виставку можна на сайті Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти за посиланням.
17.01.2024
917
24.01.2024
564