23 серпня – День Державного Прапора.
Це свято встановлене, згідно з указом Президента України від 23 серпня 2004 року, «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України».
У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Однак окрім офіційної церемонії чимало українців щорічно в цей день теж вивішують прапор України у вікні своєї квартири, на подвір`ї власного будинку чи на роботі. Ця традиція не може не тішити, проте чи достатньо ми знаємо про наш державний стяг, що за останні кілька років став для більшості українців не просто одним із державних символів, а уособленням української ідентичності та незалежності?
Тому до цьогорічного Дня Державного Прапора Держмистецтв підготували 10 цікавих фактів про один з головних державних символів України, які ви могли не знати.
Для того ж щоб розвіяти міфи, якими оточений український стяг та відповісти на питання щодо правильного розміщення синього та жовтого кольорів на прапорі було подане посилання на випуск “Реальної історії” від українського журналіста та автора документально-історичних проєктів Акіма Галімова про реальну історію нашого прапору.
"Реальна історія українського прапору"
То ж чи є яка сила в кольорах та чи мають вони якесь сакральне значення?
Та певно що мають і значення, і силу. Пригадайте, як неадекватно реагує наш ворог на паркан пофарбований у жовний та синій колір і як біжить до відділку поліції зі скаргою побачивши когось одягненого у синьо-жовті кольори. Наш ворог боїться цих двох кольорів, а для кожного українця вони найрідніші та наймиліші.
Тож в Держмистецтв підібрали 10 картин видатних художників в яких легко впізнати кольори українського прапора. Порадуйте своє око та серце чудовими витворами мистецтва, які не будуть довподоби нашому ворогу.
“От ти своїми очима бачиш окупацію.
Коли у тебе на очах знімають українські прапори, то потім прапор стає для тебе не просто “прикрасою”, це вже символ твоєї самоідентифікації. Тому на День Незалежності я пройдусь по вулиці з невеличким українським прапорцем, тому що я можу це зробити, а хтось уже ні…”
Ці слова Світлани Моісєєвої — керівниці Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, які вона сказала для нашого проекту “Моя Незалежність”, врізались в душу.
Наш прапор — не лише символ нашої держави, це вже невід’ємна частинка кожного українця та українки, де б вони не були. Це символ нашої належності до української землі, української мови, української історії та української культури.
Наш прапор — це наша свобода.
Наш прапор — це ми.
Наш прапор — це Україна!
З Днем Державного Прапора, любі Українці!
«Моя Незалежність» - Луганщина – Світлана Моісєєва
29.05.2024
118