Головна> КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики
strelka Медіагалерея
 

КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики

21.10.2021

prosm

554

images videos

21.10.2021

prosm

554

images videos

Поділитися
сторінкою:

22 серпня 2021 року в центрі Києва на Михайлівській площі відбулась унікальна музична подія – концерт-подорож «КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики», що поєднав традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології.

Захід приурочений до 30-річчя незалежності України та організований Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з культурною платформою Ковчег «Україна» та Міжнародним фестивалем класичної музики LvivMozArt за підтримки ПАТ «БАНК ВОСТОК». До ініціативи доєдналась творча команда телеканалу 1+1.

photo

Ковчег «Україна» – це понад 20 шедеврів української музичної спадщини: від архаїчних колядок до «ДахиБрахи» – наші «золоті» і «платинові» сингли за останні десять століть.
Ковчег «Україна» – це великий симфонічний оркестр, 2 хори – чоловічий і жіночий, 8 солістів, 5 музичних гуртів, 30 тон сценічних конструкцій і LED-екран площею понад 50 кв.м.
Ініціатором і креативним продюсером проєкту є засновниця культурної платформи Ковчег «Україна» Ярина Винницька.

Співавторка і головний диригент концерту – зірка світової класичної сцени Оксана Линів.

У музичну команду «Ковчегу» входять відомі українські гурти і солісти – «ДахаБраха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр під орудою Оксани Линів, Національна чоловіча капела «Дударик», Київський дівочий хор ім. Лисенка, оперні солісти – сопрано Оксана Нікітюк і тенор Роман Трофимук.
Особлива гостя концерту – 85 річна співачка з Полісся Домініка Чекун – хранителька традиції ритуального співу Полісся.
Спеціально до події Сергій Жадан та гурт «ДахаБраха» написали пісню – легенду про Ноя на український лад.
Також до «Ковчегу» приєднались зірки української сцени – Аліна Паш, солістка гурту «The Hardkiss» Юлія Саніна, Джамала, Святослав Вакарчук.

(Телеверсія концерту «КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики»)

Музичну програму супроводжувала мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічні проекції, AR-ефекти доповненої реальності. Відеоряд складався з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.
Сцена з підйомними механізмами нагадувала обриси корабля-ковчега. Екран у формі кола – це вітрило, сонце, що сходить, або ж портал між минулим і майбутнім України. Коло – одна з найдавніших і найсакральніших геометричних фігур, символ Сонця, нескінченності і циклічності усього живого, але водночас і циферблат годинника, ілюмінатор космічного корабля, українська чепрага або дукач.

Це музичний проєкт мав велику просвітницьку мету – познайомити широке коло слухачів з шедеврами як музичної, так і візуальної спадщини України. Це був справжній мистецький Ковчег, куди автори проєкту завантажили увесь культурний капітал країни.

Ковчег «Україна» – це місце зустрічі минулого й майбутнього України.

strelka Попередня гарелея

Проект «Моя Незалежність»

videos

21.10.2021

prosm

563

Наступна галерея strelka

Фестиваль народних художніх промислів «Український бренд»: Etnika

images videos

21.10.2021

prosm

682