Головна> Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен»
strelka Медіагалерея
 

Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен»

21.10.2021

prosm

1145

images videos

21.10.2021

prosm

1145

images videos

Поділитися
сторінкою:

З 24 лютого по 8 березня 2021 року мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен», організований Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та разом з агенцією Postmen й Національним центром «Український дім», відвідало 27 382 зареєстрованих відвідувачів.

Згідно з опитуванням відвідувачів проєкту, 94% респондентів порекомендували б експозицію «Леся Українка: 150 імен» друзям, а у 95% опитаних після перегляду виставки виникло бажання більше читати твори Лесі Українки.

В рамках мистецького проекту було реалізовано: Re:post-опера «LE», дискусії та обговорення під час двох хвиль Косач Talks та Радіо Леся, флешмоб з читання творів письменниці, створений і вільно розпосюджений на сайті identity.150imenlesi.org брендбук, офлайн та онлайн «Гра», велика кількість мультимедійного та інтерактивного контенту. Всі аудіо-матеріали  доступні на сайті 150imenlesi.org.

До створення мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» в Українському домі долучилось понад 50 музейних інституцій, організацій та фондів. Програму і зміст проекту формували низка експертів, літературознавців, митців, кураторів, серед яких Павло Гудімов, Євгеній Стасіневич, Влад Троїцький, Оксана Забужко, Віра Агеєва, Тамара Гундорова, Діана Клочко та інші.

Виставкова частина проєкту «Леся Українка: 150 імен» складається з шести залів: «150 імен та Леся Лаунж», «Особисте», «Лінія життя», «Акценти», «Образ» та «Гра».

photo

Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен» у цифрах та фактах:

  • більше ніж 420 тисяч згадок про Лесю Українку в соціальних мережах та понад 25 тисяч згадок про експозицію «Леся Українка: 150 імен» ;
  • 110 тисяч пошукових запитів в Google лише в день народження Лесі Українки, 25 лютого, та понад 1 мільйон за лютий-березень;
  • розважальне відео в TikTok про цікаві факти життя і творчості письменниці набрало понад 100 тисяч переглядів;
  • понад 27 тисяч відвідувачів побачили експозицію;
  • майже 50 годин обговорень у межах інтелектуально-дискусійної платформи Косач Talks та розмов з експертами про життя і творчість Лесі Українки в прямому ефірі Радіо Леся;
  • 50 тисяч книжкових закладок з іменами, псевдонімами та нікнеймами Лесі роздано відвідувачам виставки;
  • 110 хвилин тривала наживо опера «LE» під час передпоказу й офіційної прем’єри, та близько 110 годин транслювалась на великому екрані в Леся Лаунж;
  • експозиція проєкту розмістилась в Українському домі на 3-х поверхах площею більше 3000 м²;
  • понад 15 експертів долучилися до формування змістовної частини експозиції.

(Офіційне відео до мистецького проекту «Леся Українка: 150 імен»)

У свою чергу Український інститут книги за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти організував та координував процес підготовки та видання повного нецензурованого академічного зібрання творів Лесі Українки в 14-томах. Особливість видання – увага до рукописів та чернеток письменниці, на відміну від попереднього видання ще радянського часу. У підготовку та друк видання інвестовано понад 6,2 млн гривень.

Зі свого боку «Нова пошта», в рамках підтримки культурних заходів на честь 150-річчя Лесі Українки, доставила 1312 комплектів 14-томного зібрання творів до понад 220 українських бібліотек.

У межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» проходила інтелектуально-дискусійна платформа Косач Talks.

Мета цієї платформи – актуалізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захопливими та актуальними. Ба більше, вони демонструють видатну письменницю не лише як забронзовілу «фігуру канону». Підтверджують її художньо-інтелектуальні зусилля, що спрямовані на створення системи цінностей, які єднають українську культуру з європейським контекстом.

Серед запрошених гостей — письменниця Оксана Забужко, канадський історик із України Сергій Єкельчик, літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, перекладач та дослідник Максим Стріха, літературознавиця і критикиня Віра Агеєва та інші.

strelka Попередня гарелея

Василь Стефаник: мистецький проєкт до 150-річчя

images videos

21.10.2021

prosm

729

Наступна галерея strelka

Виставка-досвід «Zeмля: неймовірна Україна»

images videos

26.11.2021

prosm

535