Головна> Проєкт Держмистецтв «Голодомор. Історії роду»
strelka Всі анонси
 

Проєкт Держмистецтв «Голодомор. Історії роду»

24.10.2023

prosm

2431

голодомор історії роду проект Держмистецтв images

24.10.2023

prosm

2431

голодомор історії роду проект Держмистецтв images

Поділитися
сторінкою:

До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду», який покликаний вшанувати пам’ять жертв геноциду, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.

З опублікованих на цю тему книг, статей, списків тощо, ми знаємо страшні розповіді від людей, які пережили Голодомор 1932-1933 років, але чи кожен з нас знає історію, яка відбулась у його власній родині? Чи запитували ви своїх дідусів, бабусь, прадідів та прабабусь про те, що діялося з ними в голодні роки?

Так, багато хто з них боявся говорити про ці страшні події роками і відганяв від себе ці спогади, але сьогодні їхні історії важливі як ніколи, бо є свідченнями того горя, що творилось на нашій землі. Горя, про яке не варто забувати ніколи.

Протягом місяця, до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада, ми публікуватимемо на своїх сторінках у соціальних мережах історії-оповіді, записані зі слів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років.

Заохочуємо вас підтримати наш проєкт та долучитися власними дописами з родинними історіями про геноцид, який переживали ваші рідні.

Давайте разом говорити про це!

Позначайте @Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти у своїх дописах на Facebook та Instagram, а також додавайте хештег #Голодомор_Історії_роду, щоб об’єднати якомога більше «живих» історій.

Першу історію, записану Держмистецтв зі слів Ніни Білецької, онуки Наталії Матушевич, яка пережила Голодомор, читайте на нашій сторінці Facebook та Instagram.

Також ви можете надіслати свою родинну історію, пов’язану з Голодомором, додавши світлини родичів, на наш e-mail: [email protected]. Ці розповіді ми також опублікуємо на наших сторінках.

«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців», — казав видатний український письменник та режисер Олександр Довженко.

Тож відкриймо очі й дізнаймося більше про історію власного роду та історію нашої землі.

photo

strelka Попередній анонс

У вересні відбудеться черговий тренінг з першої психологічної допомоги

допомога мистецька освіта психологічна підтримка тренінг

28.08.2023

prosm

702

Наступний анонс strelka

Проект Держмистецтв «Знати про своїх»

знати про своїх мистецтво митці проект images

26.11.2023

prosm

1631