Головна> Всі новини> Про 5 номінантів на премію імені Шолом-Алейхема та про їх роботи
strelka Всі новини
 

Про 5 номінантів на премію імені Шолом-Алейхема та про їх роботи

25.01.2022

prosm

708

література літературні премії Шолом-Алейхем

25.01.2022

prosm

708

література літературні премії Шолом-Алейхем

Поділитися
сторінкою:

18 січня 2022 року Комітет з присудження премії імені Шолом-Алейхема із 17 претендентів обрав 5, які поборються за здобуття премії у 2022 році. Чому обрали саме ці твори? Відповідь на це питання дають самі члени Комітету подаючи власну характеристику до роботи кожного претендента.

Ісаак Башевіс Зінґер “Раб. Шоша”

Книга «Раб. Шоша» Ісаака Башевіса Зінґера (1904–1991) — одного з найвидатніших представників літератури їдишем, лауреата Нобелівської премії з літератури 1978 року. Переклад книги виконала Ярослава Стріха, одна з найкращих перекладачок у сучасній українській культурі, а також фахівчиня з питань юдаїки. Книга стала подією минулого року та отримала десятки позитивних відгуків в українських та закордонних медіа.

Авром Суцкевера “Із Віленського гетто. Зелений акваріум. Оповідання”

Книга Аврома Суцкевера, одного з найвідоміших письменників, який зафіксував мовою їдиш трагічний єврейський досвід ХХ ст. («Із Віленського гетто»). «Зелений акваріум» – блискуча поетична проза, яких у сучасній культурі є зовсім мало. Олександра Уралова блискуче передала в україномовному перекладі обидва тексти класика єврейської літератури. Книга має чимало відгуків у медіа.

Юрій Чорней “Вернон Кресс. Життя під прикриттям”

“Роман талановитого українського журналіста Юрія Чорнея “Вернон Кресс. Життя під прикриттям” – це не лише захоплива біографічна Одіссея про життя уродженця Іннсбрука, чернівчанина Петера Деманта (1918 – 2006). Змальовані зі стереоскопічним оживленням події розгортаються в ширших соціокультурних площинах – Австро-Угорщина, Румунія, Третій Рейх, Перша світова війна, Голокост, ГУЛАГ, дорадянська, радянська й пострадянська доба – крізь виняткову людську долю нескореного гартувальника духу письменницький і науково-дослідницький хист Юрія Чорнея відкриває для українського читача епічну долю минулого століття. Долю стражденну, долю незламну, долю наснажливу”.

Олексій Нікітін «От лица огня»

Роман Олексія Нікітіна «От лица огня» відправляє читача у сорокові роки минулого сторіччя. З використанням відкритих останніми роками архівів НКВС України, створюється художнє полотно воєнного часу, пронизане долями його героїв. Це дуже київський сюжет, з детективною історією, про чемпіона України з боксу, командира взводу партизанського загону Іллю Гольдінова, який потрапив у полон, який дивом опинився на волі… Це розповідь і про його дружину, Феліксу, яка повертається з евакуації в рідне місто із радянськими військами, аби відшукати свого чоловіка. Війна нічого не списує, а пред’являє рахунки і сьогоденню.

Юлія Верба «Одеська сага»

Одеська тема є майже «рідною» для нашої літературної традиції. І чотири книги «Одеської саги» Юлії Верби є її природним продовженням. У переплетіннях доль одеського розмаїття зав’язується вузликами історія однієї сім’ї з Молдаванки, членами якої є не лише Ваня та Фіра, що оселилися там на початку ХХ століття, а й чотири покоління їхньої родини, аж до сьогоднішніх днів. Ця розповідь особливо цінна деталями, в яких завмер і сам час і знаменита одеська говірка, що, на жаль, занадто активно забувається сьогодні. Усі чотири книги – «Понаехали», «Ноев ковчег», «Нецах» і «Троеточие…» – об’єднані життєлюбством та сердечністю своїх героїв.

Нагадуємо, цьогорічного лауреата буде обрано під час засідання Комітету, яке має відбутись 01 лютого 2022 року.
Слідкуйте за нашою сторінкою та першими дізнавайтесь ім’я переможця.

strelka Попередня новина

Голова Держмистецтв у складі української делегації відвілала “Культурну столицю Європи 2022”

Галина Григоренко Держмистецтв Каунас культурна столиця

23.01.2022

prosm

494

Наступна новина strelka

Список претендентів на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2022 році

Лесь Курбас мистецтво премія театр

26.01.2022

prosm

550