Головна> Всі новини> Голова Держмистецтв у складі української делегації відвілала “Культурну столицю Європи 2022”
strelka Всі новини
 

Голова Держмистецтв у складі української делегації відвілала “Культурну столицю Європи 2022”

23.01.2022

prosm

540

Галина Григоренко Держмистецтв Каунас культурна столиця

23.01.2022

prosm

540

Галина Григоренко Держмистецтв Каунас культурна столиця

Поділитися
сторінкою:

22 січня 2022 року відбулась урочиста церемонія відкриття програми «Культурна столиця Європи» у місті Каунас, Литовська Республіка, на якій були присутні Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко.

Статус “Культурна столиця Європи” надається Європейським Союзом певному європейському місту терміном на один календарний рік, впродовж якого “культурна столиця” має можливість демонструвати своє культурне та мистецьке життя. Метою цієї програми є зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об’єднання країн.

“Без взаємодії проект такого масштабу не реалізувати. Це робота і міністерства культури, і міської влади Каунаса, і органів влади місцевого регіону, а найбільше – місцевих спільнот: митців, дослідників, музейників, освітян, архітекторів, істориків, урбаністів та багатьох інших. Звісно, діалог не завжди є простим, але без цього неможливо досягти спільної мети – проекту, що змінить місто та спосіб життя в ньому” – зазначає Голова Держмистецтв Галина Григоренко.

Шоу-програма церемонії відкриття, яку створили сотні виконавців з Каунаса, Литви та інших європейських країн, трималась в секреті до останньої хвилини перед відкриттям. Дійство складало з себе синтез сучасної музики, гігантських відеопроекцій та слем-поезій, що розповідали про історію міста як живого дива, що завжди оновлюється. Вистава закликала всіх до творчого повстання міста, щоб використати культуру і мистецтво для створення нового постпандемічного майбутнього.

Також в рамках відкриття програми «Культурна столиця Європи» у Каунасі розпочали роботу 13-та Каунаська бієнале, міжнародна виставка «Модернізм для майбутнього 360/365» та виставка Вільяма Кентріджа «Те, що ми не пам’ятаємо», які відвідала і українська делегація.

strelka Попередня новина

Дата проведення установчих зборів для формування складу громадської ради при Держмистецтв

громадська рада ініціативна група установчі збори

21.01.2022

prosm

436

Наступна новина strelka

Про 5 номінантів на премію імені Шолом-Алейхема та про їх роботи

література літературні премії Шолом-Алейхем

25.01.2022

prosm

761