Головна> Всі новини> Відомі імена лауреатів премії імені М. В. Лисенка в 2022 році
strelka Всі новини
 

Відомі імена лауреатів премії імені М. В. Лисенка в 2022 році

23.02.2022

prosm

772

лауреати премій Лисенко музика музична премія

23.02.2022

prosm

772

лауреати премій Лисенко музика музична премія

Поділитися
сторінкою:

22 лютого 2022 року в Держмистецтв відбулось засідання Комітету з присудження вказаної премії під час якого і було визначено переможців.

Після тривалих обговорень члени Комітету, шляхом відкритого голосування, визначили цьогорічних переможців в двох із трьох номінацій.

В номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» премію отримує Олексій Скрипник за хоровий концерт «Катарсис» для мішаного хору a cappella на канонічні тексти (у 4 частинах).

Олексій Скрипник — один з відомих сучасних українських композиторів. Творчий доробок митця включає твори різних жанрів: симфонії, поеми, сюїти, твори для камерного оркестру, для мішаного хору a cappella, музику до вистав, мюзикл, твори для струнного квартету, фортепіано, акордеона, домри, гітари, джазові обробки українських народних пісень, пісні для голосу і фортепіано, рок-композиції, музику до комп’ютерних програм.
Твори композитора неодноразово виконувались на головних концертних залах Україні, та в країнах близького та далекого зарубіжжя, зокрема Латвії, Литві, Угорщині, Німеччині, Нідерландах та США.

В номінації «за видатні досягнення в музикознавстві» перемогу одержав Євген Єфремов за «Наспів «жниво-голосіння» на Київському Поліссі», «Жанрово-обрядове попурі – унікальний пісенний зразок з верхів’їв Горині», «Обрядові пісні Чернігівської землі – типове та особливе».

Євген Єфремов – етномузиколог, керівник відомого фольклорного гурту «Древо», що розпочав новий напрямок в українській музичній культурі, піднявши потужну хвилю зацікавлення українською автентикою у нашій країні і за кордоном.
Діяльність гурту і його досвідчених співаків, численні виступи і майстер-класи навіть стимулювали появу подібного мистецького руху у сусідній Польщі, де до того часу не було нічого подібного. Концерти «Древа», окрім України, відбувалися у Бельгії, Білорусі, Грузії, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, Росії, Сербії, Узбекистані та Франції.

В номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» члени Комітету не визначили лауреата.

Держмистецтв щиро дякує членам Комітету за їх працю та усім претендентам за надані роботи.

Нагадуємо, що премія імені М. В. Лисенка присуджується щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.

strelka Попередня новина

Визначено лауреата премії імені Леся Курбаса у 2022 році

лауреат премії Лесь Курбас мистецтво премія театр

15.02.2022

prosm

710

Наступна новина strelka

Закликаємо світ виконувати гімн України

StandWithUkraine StopRussianAggression гімн перемога Україна

26.02.2022

prosm

994