Головна> Всі новини> Виставка сучасного українського мистецтва «Захоплений будинок»
strelka Всі новини
 

Виставка сучасного українського мистецтва «Захоплений будинок»

02.05.2022

prosm

979

Берлін виставка війна захоплений будинок мистецтво

02.05.2022

prosm

979

Берлін виставка війна захоплений будинок мистецтво

Поділитися
сторінкою:

Експозицію організувала агенція культурного менеджменту PORT. за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. 

7 травня 2022 року в берлінському артцентрі Alte Münze стартує виставка «Захоплений будинок» (The Captured House). До неї увійдуть твори сучасних українських художників, які в режимі реального часу документують гуманітарну катастрофу в Україні, спричинену нападом росії, та спонукають міжнародну аудиторію до діалогу про Європу як про «наш спільний будинок».

«Коли у 2014 році з моєї квартири в Луганську вилетіли вікна внаслідок вибухової хвилі, все здавалося нереальним, сюрреалістичним, як у фільмі, — говорить Катя Тейлор, кураторка проєкту. — Сьогодні, вісім років потому, ми все ще не можемо повірити в те, що відбувається. Але тепер захопили не лише нашу “спальню та кухню”, а й увесь наш дім. Водночас війна в очах європейця існує на екрані телевізора, комп’ютера, смартфону. Ніби все це відбувається не з нами. Ніби ми дивимося блокбастер у кінотеатрі та можемо вийти із зали будь-якої миті. Але українці, які залишаються у Харкові, Маріуполі та інших місцях бойових дій, нікуди вийти не можуть. Завдання виставки “Захоплений будинок” — не лише поінформувати глядача, а занурити його в атмосферу, в якій сьогодні опинилися українці. Тільки так можна відчути, що відбувається насправді й чому цю війну потрібно негайно зупинити».

Виставка «Захоплений будинок» познайомить європейську аудиторію з творчістю Алевтини Кахідзе, Влади Ралко, Ігоря Гусєва, Антона Логова, Гамлета Зінківського, Kinder Album та інших сучасних українських художників. Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року дехто з них залишився жити та працювати у зоні бойових дій — на Київщині, у Запоріжжі, Харкові, Херсоні та в інших регіонах.

В експозиції представлені картини, малюнки та фотографії, що є артхронікою війни в Україні. Так, ключовим образом твору «Колискова» харківської художниці Дар’ї Кольцової є керамічні «метричні книги смерті» у пам’ять про загиблих під час війни українців.

До виставки також долучився відомий український художник Тіберій Сільваші. У серії «Щоденник» митець фіксує зміни власного світосприйняття, що відбулися з початку російського вторгнення. «Тіло починає чути все, що відбувається навколо. Як звучить літак чи шелестить ракета. Починає фізично відчувати час і скільки його потрібно для тієї чи іншої дії. Для розрізнення вчора і сьогодні потрібно було шукати нові маркери. У словах, жестах, у їхній повторюваності. Це дає впевненість, що реальність не зникла», — зазначає Сільваші в анотації до своїх робіт.

Виставку доповнюють репортажні кадри воєнних реалій. Київський журналіст Андрій Баштовий сфотографував 75-річну харків’янку Ларису Олександрівну біля знищеного фасаду її будинку в мікрорайоні Павлове Поле. Фотокореспондент Євген Малолєтка представить серію про оборону Маріуполя воїнами ЗСУ. До проєкту також увійшли останні кадри Макса Левіна з евакуації Ірпеня. У березні фотограф трагічно загинув на Київщині від російської кулі.

«Захоплений будинок» експонуватиметься у Берліні до 15 травня 2022 року включно.

Найближчим часом виставку планують показати у Парижі, Римі та Амстердамі.

strelka Попередня новина

Турне Ukrainian Freedom Orchestra – «Українського оркестру свободи»

музика музиканти турне Україна videos

28.04.2022

prosm

747

Наступна новина strelka

Благодійний проєкт «TOGETHER WITH UKRAINE»

війна концерт мистецтво музика videos

03.05.2022

prosm

935