Головна> OPEN CALL: Метрополітен-опера замовить написання опери сучасному українському композитору
strelka Всі анонси
 

OPEN CALL: Метрополітен-опера замовить написання опери сучасному українському композитору

01.11.2022

prosm

2147

open call можливості музика images

01.11.2022

prosm

2147

open call можливості музика images

Поділитися
сторінкою:

Під час візиту до Нью-Йорка у вересні, Перша леді України Олена Зеленська провела зустріч із Генеральним менеджером Метрополітен-опера Пітером Гелбом. Результатом зустрічі стало втілення ідей подальшого залучення українських митців до сучасних світових проєктів.

За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, а також за сприяння та підтримки Першої леді Олени Зеленської, Метрополітен-опера замовить написання опери сучасному українському композитору. Театр створить усі умови для успішної реалізації цього проєкту.

Проект зі створення опери стане ще одним виявом солідарності театру з українським народом. Промоція української сучасної музики через замовлення творів та можливу подальшу реалізацію проєкту на сцені Метрополітен-опера є можливістю донести світові українські наративи та познайомити аудиторію з роботою митців з України.

Олена Зеленська прокоментувала:

«Зустріч із Пітером Гелбом і його дружиною Кері-Лінн Вілсон, яка започаткувала та диригує Ukrainian Freedom Orchestra, була надзвичайно натхненною, адже творче подружжя активно підтримує українську музичну культуру. Тож коли з’явилася ідея щодо спільного проєкту з нашими композиторами, радо відгукнулися. Дуже вдячна за цю підтримку й унікальну можливість – адже українські виконавці зі сцени Метрополітен-опери вже звучали, а от голос України як повноцінної опери, створеної у синергії з цим потужним театром, зазвучить уперше»

Уже через місяць після зустрічі розпочалася практична реалізація домовленостей під патронатом Першої леді Олени Зеленської.

Керівництво провідного театру США від початку повномасштабного вторнення зайняло однозначну позицію на підтримку України, присвятивши весь театральний сезон мужності українського народу. Зокрема, влаштовували благодійні концерти та приймали у себе українських виконавців. Саме тоді й розпочалася тісна взаємодія МетОпери з Постійним представництвом України при ООН.

Театр проведе відбір серед українських композиторів. Після фіналізації учасників, надасть фінансову підтримку команді композитора та лібретиста на створення вокальної партитури для фортепіано. Метрополітен Опера також забезпечить проведення майстер-класу із співаками, коли буде готова вокальна партитура, та її виконання.

Пітер Гелб відзначив:

«Після обговорення з пані Зеленською та Міністерством культури України Метрополітен із задоволенням розгляне кандидатури талановитих українських композиторів для написання опери на замовлення. Ми раді допомогти привернути увагу до яскравої культурної творчості української композиторської спільноти, особливо зараз, коли Україна героїчно захищає свою культурну спадщину»

Театр покриває витрати на проїзд та проживання творчої команди (композитор і лібретист) в Нью-Йорку для організаційних зустрічей, а також відвідування семінару, який зазвичай триває протягом двох тижнів у репетиторії @Metropolitan або @Lincoln Center.

Театр буде консультувати та працювати з композитором та лібретистом протягом усього творчого процесу, який триватиме 1-2 роки, необхідні для написання твору. Після майстер-класу зі співаками та виконання вокальної партитури, театр прийме рішення щодо доцільності подальшої розробки для сценічного втілення на сцені Метрополітен Опера або для театру Лінкольн-центру. В разі позитивного рішення, театр запропонує фінансову угоду на повне замовлення, включаючи завершення оркестрової партитури.

Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України, акцентувала на наступному:

«Даючи всі разом таку можливість українським композиторам, ми лише створюємо достатні умови та «акустику» для того, щоб голос української музики лунав на світовій сцені. Це чудова можливість для наших артистів проявити себе та показати красу, багатогранність та неповторність сучасної української музики»

Тож, для забезпечення попереднього етапу відбору, Держмистецтв оголошує open call для українських композиторів для опрацювання та передачі поданих заявок на розгляд театру. Подати заявку можуть усі українські композитори без виключення, які працюють у різних стилях та напрямках.

Для цього необхідно:

  • заповнити заявку;
  • надіслати приклади своїх творів (записи виконання і партитури вокальних та інструментальних творів), не більше 5 творів загалом;
  • прикріпити до форми своє творче CV та мотиваційний лист, написані англійською мовою.

!Зверніть увагу, що немає жодних обмежень щодо стилістичних рішень та композиційних технік, в яких написані твори.

!Заявки можуть надсилатись індивідуально або творчими групами з максимум 2 композиторів.

Після отримання заявок Держмистецтв надасть зібрану інформацію Метрополітен-опера для обрання композитора, якому буде замовлено оперний твір.

Дедлайн подачі заявки — 20 листопада 2022 року.

Подавати заявку потрібно за формою: https://bit.ly/3zyCz8v

Не пропустіть нагоду проявити себе та стати першим українським композитором, чий твір може бути поставлено на сцені Метрополітан-опера!

photo

strelka Попередній анонс

Ресурси, які можуть стати в нагоді викладачам закладів мистецької освіти

громадська рада мистецька освіта програми ресурси

20.10.2022

prosm

12401

Наступний анонс strelka

OPEN CALL: У 2023 році фахівці та менеджери української оперної сфери зможуть пройти стажування в Метрополітен-опера

метрополітен-опера можливості опера стажування театр images

11.11.2022

prosm

1171