Головна> Всі новини> Чергова подія від «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ» - концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс – Борткевич»
strelka Всі новини
 

Чергова подія від «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ» – концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс – Борткевич»

29.05.2024

prosm

95

мистецька фортеця харків

29.05.2024

prosm

95

мистецька фортеця харків

Поділитися
сторінкою:

28 травня 2024 року в Харкові відбувся ще один захід проєкту «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ» – концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс – Борткевич».

Концерт пройшов в рамках міжнародного фестивалю KharkivMusicFest, на який завітали учасники та гості з різних куточків України та з-за кордону. Нині цей музичний фестиваль є уособленням стійкості української культури, яка живе всупереч намаганням російських агресорів знищити її.

Відвідали цей концерт та звернулись до глядачів з вітальним словом виконуючий обовʼязки Міністра культури та інформаційної політики України, Ростислав Карандєєв, міський голова, Ігор Терехов, президент міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest, Сергій Політучий, та генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України, Ігор Тулузов.

В концерті брали участь музиканти Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка, Національної філармонії, Харківської обласної філармонії, Харківського академічного театру музичної комедії та Харківського Національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

Диригент – володар Першої премії та приза глядацьких симпатій Конкурсу диригентів Артуро Тосканіні 2021 року в Пармі (Італія), головний диригент Німецької Опери на Рейні у Дюссельдорфі у сезоні 2024-2025 років, артистичний директор фестивалю KharkivMusicFest Віталій Алексейонок.

Для концерту обрали музику С.Борткевича і Й.Брамса – композиторів, які жили та творили в різні часи, в різних країнах – організатори хотіли створити своєрідний заклик до світу, що музика українських композиторів є таким же світовим культурним надбанням, як і європейських митців.

Вперше на Харківській сцені прозвучав “Скрипковий концерт” Сергія Борткевича, соло виконав лауреат міжнародних конкурсів Михайло Захаров.

Проєкт «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ» створений на базі ХНАТОБ імені М.В. Лисенка. Його діяльність координується Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, а також Харківським національним академічним театром опери та балету імені М. В. Лисенка.

strelka Попередня новина

Конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема у 2025 році

літературна премія премія Шолом-Алейхем

29.05.2024

prosm

503

Наступна новина strelka

Громадське обговорення пропозицій щодо змін до Порядку роботи експертних комісій щодо надання грантів Президента України молодим митцям

громадське обговорення консультації з громадськістю

30.05.2024

prosm

83