З 3 до 11 грудня 2022 року в Києві, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та сприяння комунікаційної агенції Postmen й Національного центру «Український Дім», проходив національний мистецький проєкт «Світ Сковороди», що був покликаний розкрити багатосвіття видатного українського мислителя й письменника та заохотити якомога більше людей до глибшого пізнання ідей однієї з ключових фігур українського пантеону класиків.
На офіційному відкритті проекту, 3 грудня 2022 року, в день народження Григорія Сковороди, були присутні президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською.
«Ця виставка – приклад того, що навіть попри складнощі ми продовжуємо дбати про українське. Бо наша перемога здобувається саме силою нашої єдності: нашого вміння працювати разом заради українських інтересів і здатності підтримати одне одного», – президент України Володимир Зеленський.
Також в рамках відкриття відбулась кураторська екскурсія від Євгенія Стасіневича та прозвучала унікальну музична програма від Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського, а саме була виконана композиція «Узнай себе» на тексти Григорія Сковороди.
Відкриття «Світ Сковороди»: виступ Liatoshynskyi Capella
з 4 по 11 грудня 2022 року виставковий проект могли відвідати всі охочі та помандрувати “експозиційними стежками”, занурюючись у ідеї Сковороди, Україну й світ XVIII століття, та обувати на вільних кураторських екскурсіях і спеціальних темних вечорах.
Протягом усієї виставки у просторі звучала барокова музика, виступи Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського та музикантів, що грали на старосвітській бандурі мікс реконструйованої музики XVIII століття та сучасних професійних аранжувань.
У вказаний період була розгорнута й інтелектуально-дискусійна програма – сцена діалогів «Алфавіт світу». Програму і зміст цих діалогів формували низка експертів, філософів, істориків, літературознавців, культурологів, музикознавців, кураторів, серед яких: Євгеній Стасіневич, Богдана Романцова, Сергій Багро, Анна Гадецька, Катерина Диса, Іван Іващенко, Вадим Назаренко, Наталія, Олена та Юрій Пелешенко, Джузеппе Перрі, Тетяна Пилипчук і Олександр Савчук.
На весь період виставки працювала виїзна студія «Радіо Культура», за партнерства «Суспільного Мовлення». Під час ефірів розповідали про часи Сковороди в Києво-Могилянській академії – окрім реальних історій, тут можна було почути байки й анекдоти з життя студентів у часи навчання Григорія Савича, міські легенди та подільські звичаї. В різних локаціях виставки можна було послухати спецпроєкти, підготовлені спеціально до 300-річчя мислителя. В один з останніх днів виставки відбулась презентація документального фільму «У пошуках Сковороди», створеного на замовлення «Суспільне. Культура».
Дізнатися ж про всі події, які відбувались на проекті можна на офіційному сайті, де знаходиться і офіційна айдентика до 300-річчя Григорія Сковороди, яку і наразі можна вільно використовувати.
В цей же період, з нагоди святкування ювілею, Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із мережею магазинів АТБ запустили спільний проєкт – під час візиту до будь-якого магазину мережі, усі клієнти два тижні могли почути декілька аудіо-оповідань Григорія Сковороди, голосом яких став актор Національного театру ім. Івана Франка Віталій Ажнов. Також при кожній покупці отримати чек із персональною цитатою українського філософа та мислителя.
15.12.2022
577
19.12.2022
643