Головна> Всі новини> Метрополітен-опера обрала українського композитора, у якого замовить написання опери
strelka Всі новини
 

Метрополітен-опера обрала українського композитора, у якого замовить написання опери

12.09.2023

prosm

396

метрополітен-опера музика український композитор images

12.09.2023

prosm

396

метрополітен-опера музика український композитор images

Поділитися
сторінкою:

Нью-Йоркська Метрополітен-опера оголосила ім’я українського композитора, у якого замовила написання опери – це Максим Коломієць.

Митець вже має у своєму доробку дві опери «Еспенбаум» та «Ніч», а також низку оркестрових, камерних та сольних творів.

Український композитор спільно з американським лібретистом Джорджем Брантом створять оперу, історія якої буде заснована на реальних подіях та розповідях матерів про викрадення та насильне утримання тисячі українських дітей російською владою на своїй території.

За словами генерального директора Метрополітен-опери Пітера Ґелба їхньою метою було «культурно підтримати Україну в її боротьбі за свободу».

«Я не можу придумати кращого способу зробити це, ніж мати оперу, яка фактично документує аспект війни, який підкреслює індивідуальний героїзм українського народу перед обличчям найжахливіших звірств і обставин», – сказав він.
В свою чергу, український композитор зазначив, що відчуває відповідальність «створити щось велике і показати щось дуже гідне про мою країну».

За інформацією американських медіа Метрополітен-опера сподівається, що побачити оперу на сцені можна буде до 2027 чи 2028 року, адже написання та постановка вимагає часу.

Нагадуємо, що ідея замовити оперу українського композитора виникла під час минулорічної зустрічі Пітера Ґелба та першої леді України Олени Зеленської, і в листопаді 2022-го Держмистецтв оголосило open-call для українських композиторів та отримало 72 заявки, серед яких Метопера й обирала претендента.

Метрополітен-опера була однією з перших культурних організацій, яка після повномасштабного вторгнення росії в Україну оголосила про припинення співпраці з виконавцями та інституціями, які підтримали війну і президента росії. А також створила Ukrainian Freedom Orchestra та влаштовувала концерти на підтримку України.

photo

strelka Попередня новина

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур

мистецька премія образотворче мистецтво премія Білокур

06.09.2023

prosm

2300

Наступна новина strelka

Відбувся форум «Платформа реєстрів»

платформа реєстри форум цифровізація images

20.09.2023

prosm

339