Держмистецтв організовує провадження виставкової діяльності, проведення міжнародних, всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів, культурно-мистецьких проектів, концертів, мистецьких аукціонів, виставок, виставок-продажів та інших заходів з питань, що належать до його компетенції.
Конкурс проводиться у місті Одесі один раз на два роки з метою широкої популяризації та сприяння подальшому розвитку національного музичного мистецтва, підвищення професійної виконавської майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків.
Учасниками конкурсу є виконавці музичних творів з України та інших держав віком від 16 до 30 років включно на день відкриття конкурсу, які пройшли відбірковий тур.
Конкурс проводиться в Україні щороку почергово у чотирьох номінаціях з метою популяризації, підтримки та розвитку національного музичного мистецтва, його інтеграції у світовий мистецький простір, підвищення професійної виконавської майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків.
У конкурсі можуть брати участь музиканти усіх національностей, яким у рік проведення конкурсу виповнилося не більше ніж 32 роки для номінацій «скрипка», «фортепіано», «віолончель» та не більше, ніж 35 років для номінації «сольний спів».
Конкурс проводиться в місті Львові на базі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької кожні три роки з метою популяризації і сприяння розвитку національного оперного мистецтва, підтримки талановитої творчої молоді, розширення міжнародних культурних зв’язків.
У конкурсі можуть брати участь вокалісти всіх голосових категорій та всіх національностей, які приймають умови конкурсу та яким у рік проведення конкурсу виповнилося не більше 35 років.
Конкурс проводиться у місті Києві один раз на чотири роки з метою виявлення талановитої творчої молоді – оперно-симфонічних диригентів, підвищення професійної майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків.
У конкурсі можуть брати участь оперно-симфонічні диригенти, яким у рік проведення конкурсу (за станом на 1 листопада) виповниться не більше 35-ти років.
Конкурс проводиться щороку в місті Києві почергово за віковими групами: перший рік – група «Горовиць – дебют» та молодша група, другий рік – середня група, третій рік – старша група, з метою популяризації та підтримки розвитку національного музичного мистецтва, підвищення професійної виконавської майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків.
Конкурс проводиться у чотирьох вікових групах. Конкурсант має право взяти участь у змаганні в одній, двох, трьох або чотирьох номінаціях.
Конкурс проводиться у місті Києві один раз на три-чотири роки з метою виявлення талановитої творчої молоді – співаків і співачок, подальший розвиток українського камерного вокального мистецтва, підвищення професійної майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків.
У конкурсі можуть брати участь вокалісти всіх голосових категорій та всіх національностей. Віковий ценз для учасників конкурсу – до 35 років.
Конкурс проводиться в м. Києві в приміщенні державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка» один раз на два роки у двох номінаціях: «артисти балету» (солісти і дуети) в трьох вікових групах та «хореографи».
У конкурсі можуть брати участь професійні артисти балету і хореографи, а також учні та студенти професійних хореографічних навчальних закладів України і зарубіжних держав, які приймають умови конкурсу.
Огляд-конкурс проводиться раз на два роки у два етапи з метою вивчення, удосконалення та активізації діяльності клубних закладів у сільській місцевості, пошуку нових форм і методів культурного обслуговування сільського населення, привернення уваги державних органів влади до проблем культури села.
Для участі у регіональному огляді-конкурсі клубний заклад готує матеріали про проведену протягом останніх 2-х років роботу за відповідними напрямами його діяльності.