Головна> Мистецтво> Мистецькі проекти
strelka Мистецтво

Мистецькі події

Відповідно до указів Президента України, постанов Верховної Ради України та на виконання доручень Уряду, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти здійснює організацію та проведення урочистостей з нагоди відзначення дат, які є важливими для нашої країни.

Таким чином Держмистецтв проводить різноманітні культурно-мистецькі акції та заходи, що сприяють популяризації серед населення інформації про культурні та мистецькі надбання рідної держави.

Мистецькі проекти

2021

З 24 лютого по 8 березня 2021 року, в рамках відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки, відбувся мистецький проект «Леся Українка: 150 імен».

Під час цього проекту реалізовано: постановку Re:post-опери «LE»; виставковий проект, що проходив в Національному центрі «Український дім»; дискусії та обговорення під час двох хвиль «Косач Talks» та «Радіо Леся», презентацію повного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, а також розроблення святкової айдентики та створення сайту 150imenlesi.org.

З 14 по 16 травня 2021 року, в рамках відзначення 150-річчя з дня народження Василя Стефаника, відбувся мистецький проект присвячений його 150-річчю. Під час цього проекту реалізовано: виставку під відкритим небом «СтефаникOnline», театральний перформанс «Найліпше з мойого серця», перегляд фільму «Камінний хрест» та цикл дискусій «Поговоримо про Стефаника», що був присвячений життю, творчості та проблематиці творів новеліста.

2022

З 23 вересня по 2 жовтня 2022 року у Львівській національній опері пройшов ряд заходів присвячених Соломії Крушельницькій. У день 150-річчя співачки на сцені Львівської національної опери відбувся Гранд-концерт «Соломія. Brava!». Також пройшла тематична виставка на першому балконі театру «Історія тріумфу», на якій можна було побачити рідкісні світлини співачки та архівні афіші з її вистав, та відбулась лекція-концерт «Відома та невідома Крушельницька». Окрім того до ювілею видатної оперної діви, розроблено сайт про Соломію Крушельницьку.

З 3 до 11 грудня 2022 року в Києві проходив національний мистецький проєкт «Світ Сковороди», що був покликаний розкрити багатосвіття видатного українського мислителя й письменника та заохотити якомога більше людей до глибшого пізнання ідей однієї з ключових фігур українського пантеону класиків. На виставці можна було побачити вцілілу статую Сковороди зі зруйнованого російськими обстрілами музею в селі Сковородинівка, долучитись до серії діалогів про Сковороду «Алфавіт світу» та побувати на кураторських екскурсіях в темряві. Про всю палітру подій пов’язаних з проектом можна дізнатись на сайті 

2023

До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв провів онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду», який покликаний вшанувати пам’ять жертв геноциду, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин. Держмистецтв на своїх сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram публікував історії-оповіді, записані зі слів очевидців, які пережили Голодомор, та закликав українців долучатися власними дописами і розповідати про свідчення їхніх родичів-очевидців тих страшних подій. Ознайомитись із зібраними історіями можна за посиланням

2024

За 10 днів до 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Держмистецтв розпочало рубрику “10 цікавих фактів про Кобзаря за 10 днів”, яка тривала до 08 березня 2024 року. Щоденно, протягом 10 днів, на сторінці у Facebook з`являлось по одному цікавому факту, який пов’язаний з життям, творчістю або постаттю поета, що демонстрував не лише різносторонність та унікальність цієї особистості, а й показував поета звичайною людиною свого часу з власними вподобаннями і звичками. Також до 210-річчя була розроблена єдина айдентика. Ознайомитись з усіма дописами можна за посиланням