Головна> Всі новини> Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання»
strelka Всі новини
 

Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання»

31.05.2024

prosm

151

Ерделівські читання конференція images

31.05.2024

prosm

151

Ерделівські читання конференція images

Поділитися
сторінкою:

З 30 по 31 травня 2024 року в Ужгороді у стінах у Мистецького центру «Галерея Ілько» проходить 29-та Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання». 

Цьогоріч «Ерделівські читання» відвідали 139 учасників із майже всіх областей України, а також із Польщі, Словаччини та Румунії, а саме були присутні представники професійної спільноти мистецтвознавців, художників, культурологів, дизайнерів, менеджерів образотворчого мистецтва освітніх закладів.

Протягом двох днів професійна мистецька спільнота активно працювала над актуальними питаннями та проблемами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайну і художньої освіти на Закарпатті, в Україні та Європі. Так обговорювались питання збереження культурної ідентичності у часі війни: тенденції, явища, перспективи та акцентувалась увага на сучасних світових мистецьких процесах у художніх закладах вищої освіти України. Також в межах конференції відбулось засідання науково-методичної ради з дизайну Міністерства освіти і науки України.

У свою чергу до привітань учасників конференції долучилась, та побажала їм результативної роботи, і в.о. начальника управління мистецької освіти Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Вікторія Козіна, яка зазначила, що попри виклики та складний історичний час, через який проходить наша країна, закарпатська художня школа продовжує власні традиції, задає високу професійну планку й творить національне мистецтво європейського рівня.

Крім наукової роботи, для учасників конференції також було передбачене відвідання виставок – експозиція «Відродження», що складається з творів мистецтва, відреставрованих студентами Закарпатської академії мистецтв під керівництвом Крістіни Кліси та Володимира Мойжеса та відвідування галереї «Ужгород» де нині представлена виставка курсових і дипломних робіт студентів Закарпатської академії мистецтв та Фахового коледжу мистецтв ім.А. Ерделі ЗАМ «Лінія. Колір. Форма».

 

strelka Попередня новина

Громадське обговорення пропозицій щодо змін до Порядку роботи експертних комісій щодо надання грантів Президента України молодим митцям

громадське обговорення консультації з громадськістю

30.05.2024

prosm

83

Наступна новина strelka

Громадське обговорення проєкту Положення про премію імені В. С. Косенка

громадське обговорення консультації з громадськістю косенко

31.05.2024

prosm

83