Головна> Всі новини> На ВДНГ відкрилася виставка-досвід у пересувних контейнерах «Zемля: неймовірна Україна»
strelka Всі новини
 

На ВДНГ відкрилася виставка-досвід у пересувних контейнерах «Zемля: неймовірна Україна»

19.11.2021

prosm

564

виставка земля мистецький проект

19.11.2021

prosm

564

виставка земля мистецький проект

Поділитися
сторінкою:

18 листопада 2021 року на території ВДНГ відбулося офіційне відкриття виставки-досвіду «Zемля: неймовірна Україна».

Гості події побачили фільм «Земля» Олександра Довженка в супроводі українського електронного гурту «Zapaska». Відкриття відвідали журналісти, представники державного культурного сектору та креативна спільнота.

Спеціально до кінопоказу гурт «Zapaska» створив новий саундтрек, який став живим звукорядом до німої чорно-білої картини Олександра Довженка. Особливу увагу під час відкриття приділили світловим рішенням. Гостей виставки привітала голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко.

«Цим проєктом вся команда, що була долучена до праці, намагалася здійснити спробу нового переосмислення самого поняття “земля”, яке супроводжує нас від першого до останнього дня існування. Мета ж цієї виставки-досвіду — дати можливість усім нам задуматися, порефлексувати над поняттями “землі” та віднайти в ній нові сенси і змісти, дати матеріал для роздумів, з яким можна рухатися далі», — розповіла Галина Григоренко.

Архітектура експозиції складається з пересувних різнобарвних контейнерів. У них розміщено п’ять тематичних блоків, які пробуджують сприйняття та розуміння землі на рівні всіх органів чуття: «Бачити», «Чути», «Смакувати», «Вдихати» й «Відчувати».

На виставці проходитимуть екскурсії куратора проєкту Євгенія Стасіневича й авторські екскурсії парфумера Богдана Зубченка. Організатори також пропонують взяти із собою бавовняний одяг або ж екосумку, щоб оновити їхній дизайн на безплатному майстер-класі з шовкодруку. В лекторії «Просвіта-лаунж» можна буде прослухати та завантажити подкаст від експертів проєкту, присвячений землі у політико-економічному, культурному та соціальному контекстах.

Відвідувачі виставки дізнаються про межі української землі в історичній перспективі та відчують її запахи. Побачать плоди нашої землі, зображені на картинах великих українських митців. Безпечно взаємодіятимуть з інструментами та знаряддями праці різних регіонів і епох, а також матимуть змогу помедитувати, споглядаючи відеоінсталяцію з водою.

Проєкт реалізує Міністерство культури та інформаційної політики України, Держмистецтв та агенція Postmen.

strelka Попередня новина

Держмистецтв починає приймати заявки на премію імені М.В. Гоголя

Гоголь література митці премія

16.11.2021

prosm

2382

Наступна новина strelka

Визначено лауреатів двох художній премій

Білокур Дерегус образотворче мистецтво премія художники images

19.11.2021

prosm

952