Відомий швейцарський митець Геррі Хофштеттер під час Різдва підсвічуватиме будівлі та пам’ятники Києва.
Ця акція солідарності має на меті принести українцям надію та світло у ці темні зимові дні. Зображення вибраних проекцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Геррі Хофштеттера, а виручені від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.
Цього разу Геррі Хофштеттер приїде в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб та власним електрогенератором і здійснить мистецький світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях, щоб підтримати українців та, як зазначає митець, “принести в темні оселі надію та трохи Різдва”.
Щовечора, з 16 до 22 години, під час туру він самостійно буде підсвітлювати основні будівлі української столиці. Проекції на різдвяну та українську тематику будуть відбуватися від заходу сонця і до комендантської години протягом всіх трьох днів. Кожна проекція триватиме не довше 15 хвилин на одну будівлю.
Зокрема, 23 грудня 2022 року з 16 до 22 години будуть підсвічуватись Андріївська церква, Національний музей історії України, Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівля Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та Дзвіниця Софійського собору.
Місце збору в цей день для представників медіа: м. Київ, Андріївський узвіз, 23, Андріївська церква – 16.00.
Повний маршрут митця не розголошується, оскільки залежить від безпекової ситуації, що складатиметься станом на той чи інший день.
Фотографії освітлення будуть доступні для ЗМІ кожного з трьох вечорів проекцій з 18:00 за посиланням
Проєкт реалізується за підтримки посольства Швейцарії в Україні, посольства України в Берні, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Довідково
Геррі Хофштеттер – всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля. Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності з Церматта для світу у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від цієї пандемії. У 2012 році, щоб відзначити 100-річчя загибелі «Титаніка», митець воскресив корабель у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці за допомогою проекції. Це було зроблено на місці, де був айсберг, який і потопив Титанік. Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли згідно історії почалася трагедія. Він також створив найбільший витвір мистецтва у світі. 22 лютого 2022 року, у китайський рік Тигра, він спроектував тигра довжиною 5,3 км на північну сторону Айгера — Тигр на Айгері.
19.12.2022
983
26.12.2022
529