Головна> Всі новини> "Різдвяне Світло для Надії": світловий арт-тур швейцарського митця у Києві
strelka Всі новини
 

“Різдвяне Світло для Надії”: світловий арт-тур швейцарського митця у Києві

22.12.2022

prosm

876

мистецька акція проекції світловий арт-тур

22.12.2022

prosm

876

мистецька акція проекції світловий арт-тур

Поділитися
сторінкою:

Відомий швейцарський митець Геррі Хофштеттер під час Різдва підсвічуватиме будівлі та пам’ятники Києва.

Ця акція солідарності має на меті принести українцям надію та світло у ці темні зимові дні. Зображення вибраних проекцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Геррі Хофштеттера, а виручені від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.

Цього разу Геррі Хофштеттер приїде в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб та власним електрогенератором і здійснить мистецький світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях, щоб підтримати українців та, як зазначає митець, “принести в темні оселі надію та трохи Різдва”.

Щовечора, з 16 до 22 години, під час туру він самостійно буде підсвітлювати основні будівлі української столиці. Проекції на різдвяну та українську тематику будуть відбуватися від заходу сонця і до комендантської години протягом всіх трьох днів. Кожна проекція триватиме не довше 15 хвилин на одну будівлю.

Зокрема, 23 грудня 2022 року з 16 до 22 години будуть підсвічуватись Андріївська церква, Національний музей історії України, Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівля Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та Дзвіниця Софійського собору.

Місце збору в цей день для представників медіа: м. Київ, Андріївський узвіз, 23, Андріївська церква – 16.00.

Повний маршрут митця не розголошується, оскільки залежить від безпекової ситуації, що складатиметься станом на той чи інший день.

Фотографії освітлення будуть доступні для ЗМІ кожного з трьох вечорів проекцій з 18:00 за посиланням

Проєкт реалізується за підтримки посольства Швейцарії в Україні, посольства України в Берні, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Довідково
Геррі Хофштеттер – всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля. Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності з Церматта для світу у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від цієї пандемії. У 2012 році, щоб відзначити 100-річчя загибелі «Титаніка»,  митець воскресив корабель у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці за допомогою проекції. Це було зроблено на місці, де був айсберг, який і потопив Титанік. Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли згідно історії почалася трагедія. Він також створив найбільший витвір мистецтва у світі. 22 лютого 2022 року, у китайський рік Тигра, він спроектував тигра довжиною 5,3 км на північну сторону Айгера — Тигр на Айгері.

strelka Попередня новина

Церемонія вручення мистецьких премій лауреатам 2022 року

лауреати премій мистецькі премії нагородження церемонія images videos

19.12.2022

prosm

715

Наступна новина strelka

Будівлі та пам’ятники Києва підсвічувались “Різдвяним Світлом для Надії”

мистецька акція проекції світловий арт-тур videos

26.12.2022

prosm

301