З 22 по 24 травня 2022 року, на запрошення Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, відбувся візит команди українського павільйону “Planeta Ukrain” міланського трієнале архітектури, дизайну та мистецтва в Україну.
«Цей візит став першим подібним проектом знайомства європейців з культурним ландшафтом Києва та Львова в умовах війни: побачити на власні очі порожні зали культурних інституцій, перечекати повітряну тривогу в бомбосховищі, відвідати зруйновані і пошматовані міста навколо столиці. Але в той же час – поглянути в очі незламних, сміливих українців, відчути нашу силу та опір, і одразу запланувати наступні візити для майбутніх мистецьких та культурних проектів» – підкреслила важливість візиту Галина Григоренко, очільниця Держмистецтв.
Разом з куратором павільйону Джанлуїджі Рікуператі Україну відвідали міжнародні арт-менеджери та куратори, зокрема: Ванесса Бренсон – англійська філантропка та засновниця Маракешського бієнале; Альберто Зонтоне – засновник провідної італійської студії дизайну та архітектури; Стівен Навін – музичний продюсер; Габріеле Абруцезе – італійський фотограф та Марія Іссерліс, українська мисткиня та кураторка з Берліну.
Куратор Українського павільйону на Трієнале, Джанлуіджі Рікуператі був вражений візитом в Гостомель: «В Україні скоєні небачені до сьогодні військові злочини проти мистецької та культурної спадщини. Ці злочини обовʼязково потрібно побачити, відчути на власній шкірі, як розпечену голку. І тільки після того, коли тисячі людей, як я та мої колеги в цій подорожі, відчують все це – можна буде говорити про справедливе покарання за всі ті злочини».
Метою візиту стало знайомство з культурними інституціями Києва та Львова під час війни. За час візиту, гості встигли відвідали Довженко Центр, Мистецький арсенал, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, The Naked room, Я-Галерею, Львівський органний зал, штаб організації Київ волонтерський, balbek bureau та познайомитися з сучасними культурними та суспільними діячами України.
Також, у ході візиту обговорено можливості міжінституційної горизонтальної співпраці в майбутньому та проведено онлайн-симпозіум “Planeta Ukrain”, до якого в онлайн-форматі доєднався генеральний директор Міланського трієнале архітектури, дизайну та мистецтва – Стефано Боері.
«Одразу через кілька днів після російської агресії, ми відкликали своє запрошення щодо участі РФ у Трієнале. Ми вирішили запросити українських митців, інтелектуалів та дослідників до новоствореної платформи діалогу “Planeta Ukrain” в рамках цьогорічного Трієнале у Мілані. Висловлюю свою вдячність кураторам українського павільйону та нашим українським партнерам за велику роботу з організації симпозіуму. Я пишаюся, що ми стали частиною цієї події у непростий для України час» – підкреслив Стефано Боері.
Нагадаємо, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти є співорганізатором українського павільйону Міланського трієнале архітектури, дизайну та мистецтва, до програми якого заплановано низку виставкових проєктів та проєкти у таких напрямках як театр, музика, кіно, фотографія і література.
Запис трансляції симпозіуму “PLANETA UKRAIN – the Bridge conference” можна переглянути на сторінці Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти чи Ютуб каналі Triennale di Milano.
Фотографії з візиту команди українського павільйону “Planeta Ukrain” міланського трієнале архітектури, дизайну та мистецтва можна переглянути за посиланням (фотограф Габріеле Абруцезе)
26.05.2022
450
30.05.2022
820