Головна> Всі новини> У Києві відбулось відкриття виставкового мистецького проєкту «Світ Сковороди»
strelka Всі новини
 

У Києві відбулось відкриття виставкового мистецького проєкту «Світ Сковороди»

04.12.2022

prosm

605

виставка Григорій Сковорода мистецький проект Сковорода 300 videos

04.12.2022

prosm

605

виставка Григорій Сковорода мистецький проект Сковорода 300 videos

Поділитися
сторінкою:

03 грудня 2022 року в Національному центрі «Український Дім» відбулось відкриття виставкового мистецького проєкту «Світ Сковороди», що присвячений 300-річчю від дня народження видатного українського мислителя та письменника Григорія Савича Сковороди. 

Відкривали проект організатори події – представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, комунікаційної агенції Postmen, які розповіли як про ідею, суть та процес створення виставки, так і про саму важливість святкування цьогорічного ювілею.

Головну перлину цієї виставки, вцілілу і вже легендарну статую філософа зі зруйнованого російськими обстрілами Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди, представляла директорка музею Мицай Наталія, що наголошувала на потрібності та важливості подібних заходів під час війни, бо саме знання та підтримка української історії та культури є свідченням формування і виокремлення українців як самостійної і незалежної нації, яка витримає усі випробування на шляху до утвердження власних прав та свобод.

Також в рамках відкриття відбулась кураторська екскурсія від Євгенія Стасіневича та прозвучала унікальну музична програма від Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського, а саме була виконана композиція «Узнай себе» на тексти Григорія Сковороди.

 

Відкриття «Світ Сковороди»: виступ Liatoshynskyi Capella

Нагадуємо, що з 4 по 11 грудня 2022 року виставковий проект відкритий для всіх охочих.

Унікальні рішення експозиції дозволять мандрувати стежками, занурюючись у ідеї Сковороди, Україну та світ XVIII століття.
Простір наповнений ключовими символами з творчості Сковороди і його портретами — від єдиного прижиттєвого до сьогоднішніх.
Супроводжувати кожного відвідувача протягом усієї виставки буде барокова музика, виступи Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського та музикантів, що гратимуть на старосвітській бандурі мікс реконструйованої музики XVIII століття та сучасних професійних аранжувань.

Також у вказаний період розгорнута сцена діалогів «Алфавіт світу». Діалог — одна з провідних форм аналізу думки у філософії Сковороди, що перейшла у спадок від античних часів. Григорій Савич часто вдавався саме до цього жанру філософування. Тому протягом усієї виставки літературознавці, музикознавці, історики, філософи, музиканти разом із Євгенієм Стасіневичем, у ролі модератора, обговорюватимуть творчість, життя і спадок Григорія Сковороди.

На весь період виставки також працюватиме «Радіо Культура», за партнерства «Суспільного Мовлення», що розповідає про часи Сковороди в Києво-Могилянській академії. Окрім реальної історії, тут розкажуть байки й анекдоти з життя студентів у часи навчання Григорія Савича, міські легенди та подільські звичаї.

Особливістю виставки стануть і  унікальні темні вечори, під час яких проходитимуть ексклюзивні кураторські екскурсії.

Детальна інформація про виставку та розклад подій

Просимо звернути увагу, що під час проведення культурних подій діють усі заходи безпеки. Під час повітряної тривоги відвідувачі виставки можуть спуститись у підвальне приміщення «Українського дому» або скористатися найближчим бомбосховищем за його межами.

strelka Попередня новина

Держмистецтв розпочинає конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2023 році

Микола Лисенко музика музична премія премія

01.12.2022

prosm

1916

Наступна новина strelka

Цитати від Григорія Сковороди на магазинних чеках

Григорій Сковорода Світ Сковороди Сковорода 300

08.12.2022

prosm

1029