Головна> Всі новини> Держмистецтв розпочинає конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2023 році
strelka Всі новини
 

Держмистецтв розпочинає конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2023 році

01.12.2022

prosm

1666

Микола Лисенко музика музична премія премія

01.12.2022

prosm

1666

Микола Лисенко музика музична премія премія

Поділитися
сторінкою:

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2023 році

Премія імені М. В. Лисенка присуджується на конкурсних засадах за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.
Грошова винагорода до премії у розмірі 20 тисяч гривень виплачується за рахунок коштів, передбачених на цю мету у кошторисі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Премія присуджується за такими напрямами:

 • за видатні досягнення у професійній композиторській творчості;
 • за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві;
 • за видатні досягнення в музикознавстві.

Премією відзначаються:

 • професійні композитори – автори музичних творів (оперних, балетних, симфонічних, кантатно-ораторіальних, вокально-хорових, камерно-інструментальних тощо);
 • окремі професійні виконавці з концертними програмами;
 • автори музикознавчих праць (наукових, просвітницько-популяризаторських, музично-критичних тощо).

Музичні твори, концертні програми, музикознавчі праці, автори (далі – претенденти) яких висуваються на здобуття премії, повинні бути виконані (надруковані, опубліковані в завершеному вигляді, записані аудіо-, відео-, СD) протягом останніх п’яти років до року присудження премії, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття премії.

На здобуття премії не висуваються музичні твори, концертні програми, музикознавчі праці, які були відзначені премією або іншими преміями, державними нагородами.
Повторно премія може присуджуватися претенденту за наявності нових визначних досягнень у сфері музичного мистецтва та музикознавства, але не раніше ніж через п’ять років після попереднього присудження премії.

Премія не присуджується посмертно.

Пропозиції щодо претендентів на здобуття премії вносяться творчими спілками, вищими навчальними закладами культури і мистецтва, концертними організаціями, мистецькими колективами.

За достовірність поданої інформації відповідають керівники творчих спілок, вищих навчальних закладів культури і мистецтва, концертних установ, мистецьких колективів, які подали клопотання щодо претендента на здобуття премії, та претенденти.

На здобуття премії подаються:

 • клопотання про присудження Премії за зразком, наведеним у додатку до Положення про премію;
 • письмова згода претендента на висунення його твору на здобуття Премії та згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
 • інформаційна довідка про претендента (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформація про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, місце роботи, наявність державних нагород, контактний номер телефону та адреса електронної пошти чи інший засіб зв’язку) за підписом керівника підприємства, установи, організації, які рекомендують претендента;
 • творча характеристика претендента за підписом керівника підприємства, установи, організації, що рекомендує претендента;
 • копія документа, що посвідчує особу претендента, та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
 • копії документів про освіту;
 • партитура твору (творів) із зазначенням року створення та оприлюднення;
 • аудіо/відеозаписи твору (творів), поданого на здобуття премії;
 • ксерокопії публікацій/відгуків у засобах масової інформації на представлений твір (твори) та рецензії (за наявності).

Оригінали документів необхідно подати до 01 лютого 2023 року (включно) до Державного агентства України з  питань мистецтв та мистецької освіти (вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001).

У разі невідповідності поданих документів вищезазначеним вимогам, а також  якщо їх подано після закінчення встановленого строку,  такі документи розгляду не підлягають та повертаються із зазначенням причини повернення.

У разі усунення недоліків документи може бути подано до Держмистецтв повторно до 01 лютого 2023 року.

Контактна особа: Гліб Генсіцький (044) 202-13-90; [email protected].

Положення про премію імені М. В. Лисенка

strelka Попередня новина

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2023 році

Лесь Курбас мистецька премія театр

28.11.2022

prosm

1543

Наступна новина strelka

У Києві відбулось відкриття виставкового мистецького проєкту «Світ Сковороди»

виставка Григорій Сковорода мистецький проект Сковорода 300 videos

04.12.2022

prosm

451