Головна> Всі новини> 12 премій за досягнення у сфері культури і мистецтва
strelka Всі новини
 

12 премій за досягнення у сфері культури і мистецтва

27.06.2023

prosm

659

для митців лауреати премій мистецькі премії премії

27.06.2023

prosm

659

для митців лауреати премій мистецькі премії премії

Поділитися
сторінкою:

Щороку Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти проводить конкурси на здобуття 12 премій взяти участь у яких можуть українські митці та діячі культури.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва”, встановлено 12 премій у сфері культури і мистецтва. Всі ці премії носять імена видатних митців, що були визначальними для нашої історії та культури в тій чи іншій сфері та стали опорою українського мистецтва.

А саме наразі існують премії: імені Катерини Білокур,  імені Григорія Кочура, імені Олеся Гончара,  імені Шолом-Алейхема,  імені Леся Курбаса,  імені М.В. Лисенка,  імені Л.М. Ревуцького,  імені Б.М. Лятошинського,  імені В.С. Косенка,  імені М.В. Гоголя,  імені М.Г. Дерегуса та  імені А.Ф. Шекери.

Грошова винагорода кожної премії становить двадцять тисяч гривень.

Кожна з цих премій має затверджене положення, де прописаний порядок проведення конкурсу на здобуття премії.

Щорічно лауреатів обирають Комітети з присудження тої чи іншої премії, досконально вивчивши всі отримані роботи від митців. До складу Комітетів входять фахівці з певного виду мистецтва, що здійснюють свою діяльність на засадах відкритості, публічності, прозорості, неупередженості, законності, об’єктивності й обґрунтованості рішень та недискримінаційного ставлення до претендентів.

Організаційно-методичний супровід присудження всіх премії здійснює Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Оголошення про проведення конкурсів на здобуття цих премії, умови та порядок його проведення, щорічно оприлюднюються на офіційному вебсайті Держмистецтв у розділах “Новини” та “Головне”. Також інформація дублюється і на сторінках у соціальних мережах.

Також зазначимо, що минулого року, не дивлячись на всі негаразди та біди, зокрема і для того аби підтримати українських митців, відбулась урочиста церемонія вручення мистецьких премій лауреатам 2022 року. Маємо надію, що і цьогоріч ми зможемо провести подібну церемонію для лауреатів 2023 року.

Тож слідкуйте за нашими сторінками, переглядайте положення та готуйтесь подаватись на здобуття премій.

strelka Попередня новина

В Україні проходять тренінги з першої психологічної допомоги для фахівців закладів мистецької освіти

мистецька освіта психологічна підтримка тренінг

20.06.2023

prosm

405

Наступна новина strelka

Методичні рекомендації, що будуть корисні для працівників сфери культури

методичні рекомендації

30.06.2023

prosm

2031