Головна> Можливості для митців та діячів культури на час війни
strelka Всі анонси
 

Можливості для митців та діячів культури на час війни

25.03.2022

prosm

8134

війна допомога митцям митці можливості

25.03.2022

prosm

8134

війна допомога митцям митці можливості

Поділитися
сторінкою:

Можливості для українських митців, які опинились наразі за кордоном та шукають прихистку і змоги реалізуватися та працювати.

Тут ви знайдете назви організації, які надають підтримку для наших громадян.

Але для початку подаємо перелік організацій, інституцій та фондів, які надають гранти для митців в Україні на постійній основі. Переходьте на їх сторінки та шукайте актуальні можливості:

Креативна Європа (програма Європейського Союзу)
House of Europe (програма Європейського Союзу)
Британська Рада в Україні
USAID
Arts for Ukraine – ресурс з можливостями
Український культурний фонд
Фонд Східна Європа
Велика Ідея

Тримаймося. Все буде Україна!


Польща

Резиденції для митців:

 • Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy запрошують митців у напрямках література, музика, візуальне мистецтво та пропонують розміщення, стипендії та майстерні для роботи.
 • FUNDACJA SALONY пропонує художню резиденцію. Під час резиденції потрібно буде займатися популяризацією через мистецтво місцевості Зеленої Гури, де буде проходити резиденція.
 • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu готові приймати творців усіх сфер – художників, письменників, людей театру, науковців, музейників, кураторів та їхні родини. Можуть надати університетські приміщення та резиденційні вілли в центрі Познані, а також забезпечити проживання, харчування та фінансову підтримку.
 • Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej оголошує резиденції для українських художників у Слупську, Гданську і Кросно.

Робота для митців:

 • Польська книжкова палата та асоціація видавців пропонують роботу.
 • Sputnik Photos запрошує до себе на організаційну та офісну роботу. Також є можливість участі у фотопрограмі. Локація: Варшава.
 • Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki закликають архітекторів та дизайнерів з України, які втратили роботу, заповнити заявку та отримати можливість працювати.
 • Narodowy Instytut Muzyki i Tańca для українських митців, які зараз перебувають у Польщі, пропонують допомогу з пошуком роботи в сфері культури.
 • Фінансова підтримка організаціям у Польщі, які працюють у сфері української культури. Допомогу можуть надати багаторазово.

Литва

 • Міністрество культури Литви спільно з Lietuvos Kultūros Taryba пропонує перелік можливостей для українських представників культурних та креативних індустрій. Українським митцям литовські інституції надають підтримку як у проектній, так і довгостроковій співпраці. У списку представлені можливості для українських митців з різних напрямків та секторів: музичного, театрального, дизайну, танцювального, архітектурного, літературного, фотографії тощо.
 • Існує ряд культурних та мистецьких інституцій у Литві, які пропонують допомогу українцям
 • Підтримка української академічної спільноти від Університету Вітовта Великого: можливості навчання, працевлаштування, психологічна допомога, курси литовської мови та багато іншої корисної інформації
 • Lithuanian Council for Culture: Invitation to submit projects in support of Ukraine оголошують другий конкурс на фінансування цьогорічних мистецьких та культурних програм. Рада запрошує подавати заявки на ініціативи та проєкти підтримки України за участю українців, які були змушені тимчасово залишити Україну, щоб шукати притулку в Литві після початку військової агресії рф у формі культурної чи мистецької діяльності. Заявки приймаються до 30 березня.

Робота для митців

 • Креативна агенція autoriai у Литві закликає креативно-дизайнерські агенції Литви запрошувати українських біженців на роботу. У простій формі зібрані контакти агенцій, запити та перелік ресурсів, які вони можуть надати спеціалістам із діджитал дизайну, медіа, відео продакшну, ілюстраторам та представникам суміжних професій.
 • Мистецький центр Nida Art Colony / Nidos meno kolonija від Вільнюської академії мистецтв надає простір для митців, колективів арт інституцій, фахівців культури та їхніх сімей, а також освітні можливості. Можлива допомога з транспортуванням.
 • Інформація та можливості працевлаштування для українців у сфері культури та креативних індустрій

Допомога з проживанням

 • Артисти Вільнюського театру «Low Air» пропонують резиденції у місті Вільнюс для культурних менеджерів, продюсерів, артистів, танцівників. Організація має можливість забрати вас від кордону з Польщею або Литвою, надати безкоштовне житло для 2-4 осіб (або артиста з сім’єю) мінімум на три місяці, запропонувати студії та приміщення для репетицій, провести консультації та надати допомогу в організації професійної кар’єри, сприяти у пошуку творчих та викладацьких можливостей. Контакти для зв’язку: [email protected]
 • Простір Tech Zity пропонує допомогу з проживанням, пошуком роботи та забезпечує місцем для творчості. Контакти для зв’язку: [email protected].
 • Університет Вітовта Великого, що у литовському Каунасі, готовий прийняти 50 викладачів та 500 студентів з України у своїх гуртожитках та гостьових будинках. Контакт: [email protected]

Міністерство культури Литви пропонує низку можливостей та підтримку для митців з України, які були вимушені залишити свої домівки через війну, а саме: грантові програми для митців та культурних діячів; освітні проєкти для дітей та молоді; грантові програми для проєктів українських митців; можливості працювати та реалізовуватись у креативних напрямках та багато іншого.


Німеччина

Резиденції для митців:

 • Karne Kunst запрошують стати учасниками резиденції резиденції українських митців та їх родини.
 • Scope BLN запрошують сучасних українських митців зі сфер живопису, скульптури, інсталяції, мультимедіа, відео, кіно, фотографії та перформансу стати учасником резиденції.

Робота для митців:

Фінансова підтримка:

 • European Cultural Foundation пропонують фінансову підтримку культурних ініціатив у різних напрямках.
 • Фонд Prince Claus Fund попонує допомогти людям, які залишилися в Україні, та надати їм фінансову підтримку.

Також, www.ifa.de відкрили гарячу лінію, куди можуть звернутись українські митці, які знаходяться у Німеччині, за консультацією та допомогою.

Чехія

 • Pomozte svému divadlu пропонують можливості з працевлаштування для діячів театру.
 • Masaryk University у співпраці з Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy пропонують стипендії українським студентам для завершення навчання в Чехії. Крім того, університет пропонує і фінансову допомогу студентам, а викладачам — працевлаштування. Є можливість проживання для українських студентів, викладачів та членів їхніх сімей у гуртожитках університету.
 • INI Project запрошують українських митців разом з сімʼями до мистецької резиденції у Празі строком на 3 місяці. Ini Space пропонує студію, гонорар і кошти на матеріали в розмірі 1000 євро, а також місце для проживання.
 • Západočeská univerzita v Plzni готовий прийняти українських студентів та науковців, які були вимушені покинути Україну в наслідок війни. Університет надасть їм безкоштовне проживання в студентському гуртожитку та курс чеської мови.
 • Празькі міські театри хочуть запропонувати українським митцям, які переїхали до Чеської Республіки внаслідок воєнного конфлікту в Україні, можливість продовжити перервану творчу роботу. Вони також звертаються до студентів творчих ВНЗ, які мають навчальні проекти. Надсилайте проектні пропозиції та резюме чеською, англійською або українською мовами на електронну пошту: [email protected].

Латвія

 •  Фонд VV Foundation надають можливість та підтримку для українських митців і запрошують на резиденцію. Вони можуть надати житло, приміщення для роботи та матеріали, а також адміністративну підтримку бажаючим.
 •  Ризьке міжнародне бієнале сучасного мистецтва пропонує допомогу українським митцям у Латвії. Пропонують приміщення для роботи, читання і відпочинку та за необхідності юридичну допомогу. Контакти для зв’язку: [email protected], Facebook, WhatsApp або Telegram: +37129147722 (Інес – латвійска, англійська, російська мови) або +37128932505 (Анастасія – англійська, російська).
 •  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija надає освітню допомогу тим, хто прибув до Латвії як біженець і не може продовжити навчання в Україні.
 • TransArtists резиденції для письменників і перекладачів зУкраїни у Вентспілсі. Учасники резиденції зможуть взяти участь у численних літературних заходах. Резиденція тривати 4 тижні, мешканцям буде надано стипендію в розмірі 320 євро. Заявки можна подавати в будь-який час. Контакти для зв’язку та додаткової інформації: [email protected]

Франція

Бельгія

 • Допомога з проживанням та фінансова допомога від OUT of SIGHT. Контакти для зв’язку: [email protected].
 • Допомога з проживанням та фінансова допомога від wpZimmer Контакти для зв’язку: [email protected].
 • Освітня програма для кураторів від KASK & CONSERVATORIUM School of Arts Gent (Бельгія). Подати заявку можна, надіславши листа на адресу [email protected].
 • Міжнародний будинок літератури Passa Porta пропонує резиденції для авторів і перекладачів. Під час резиденції надається безкоштовне проживання.
 • Curatorial Studies: аспірантура для українських студентів, кураторів, митців та діячів культури.

Іспанія

Італія

Естонія

 • Резиденція для письменників і перекладачів Pardimäe Lokaal проходитиме в Ляане- та Іда-Вірумаа, у селі під назвою Кангурісті. Вона пропонує умови для роботи перекладачам, письменникам, продюсерам, кураторам чи режисерам. Перебування триває мінімум 6 днів і максимум 2 місяці. Мешканці повинні оплачувати свої витрати (електрика, вода, дрова, інтернет). Контакти для зв’язку: [email protected]
 • Навчання для українських студентів мистецьких спеціальностей у Тартуському мистецькому коледжі.
 • Естонська академія мистецтв (Eesti Kunstiakadeemia) пропонує українським студентам можливість безкоштовного навчання у відділах мистецтва, дизайну, архітектури і культурного напрямку. Наразі приймаються заявки на бакалаврат і магістратуру на весняний семестр, крім того під час навчання студентів забезпечуватимуть житлом. Контакти для зв’язку: [email protected]

Фінляндія

 • У Фінляндії створили волонтерську ініціативу «Hiring Ukrainian talents: advertising & communication», яка має на меті дати можливість творчим фахівцям, які постраждали від російського вторгнення, продовжувати працювати. З цією метою волонтери попросили місцеві компанії зібрати всі відкриті вакансії, які підходять для міжнародного креативного таланту.
 • Резиденція від HIAP – Helsinki International Artist Programme. Культурні ініціативи з Фінляндії: Frame Contemporary Art Finland, Helsinki International Artist Programme, Connecting Points та Saari Residence запрошують українських митців разом з їхніми родинами, які наразі вимушені покинути територію України, взяти участь у резиденції. У межах програми надаватиметься житло та оплачуватимуться витрати на проїзд і проживання учасників у місті Гельсінкі та Мюнямякі. Термін перебування становить від 1 тижня до 3 місяців.
 • Мистецькі резиденції для професіоналів з України у Фінляндії
 • Мистецька резиденція Pro Artibus для українських митців та мисткинь у Фінляндії.
 • Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency in Korpo Finland для українських професіоналів з дітьми у Фінляндії.
 • Термінові резиденції та житло для митців та мисткинь, які вимушені покинути Україну через війну, у Фінляндії.

Швейцарія

США

 • Гарвард надає стипендії на дослідження для вчених, художників і письменників, які перебувають у небезпечних ситуаціях. Контакти для зв’язку: [email protected], [email protected], [email protected] (Джейн Унру, Jane Unrue)
 • Організація Writing By Writers пропонує дві однотижневі резиденції (11 – 17 липня 2022 року) в The Wolf House у США, у Міннеаполісі, Міннесоті. Резиденція відкрита для письменників усіх жанрів: художньої літератури, наукової літератури, поезії, драматургії тощо
 • Для письменників і вчених пропонують працевлаштування у Дартмутському коледжі. Коледж також може допомогти з візою. Контакти для зв’язку: [email protected]
 • Грант для митців з України (художники, скульптори, кінематографісти, фотографи, карикатуристи, виконавці, графічні дизайнери та інші)
 • Українські митці в сфері візуального мистецтва, що потребують екстреної підтримки або фінансової підтримки кар’єри, можуть подати заявку до фондів Artists at Risk Connection’s. Заявки приймаються на постійній основі та доступні англійською та українською мовами. Надзвичайний фонд покриває короткострокові потреби, такі як оренда, харчування та медичні витрати. Фонд стійкості покриває довгострокові потреби, включаючи: робоче обладнання, професійне навчання та тренінги, а також кошти на подорожі.

Угорщина

Болгарія

Словаччина

Швеція

 • Програма резиденцій для українських кінематографістів від шведського кінофестивалю Göteborg Film Festival 
 • SWAN – Swedish Artist Residency Network – це національна мережа резиденцій, яка представляє організаторів з усіх сфер мистецтва. Екстрені резиденції SWAN адаптуються до потреб художників. Наразі ініціатива налічує близько 20 резиденцій
 • Резиденція для письменників з України і перекладачів в Балтійському центрі у Швеції

Нідерланди

 • Голландський художній інститут DAI (Dutch Art Institute) приймає заявки на навчання від працівників та дослідників культури та мистецтва, які мають українське громадянство. Контакти для зв’язку: [email protected]
 • Фонд «Культура солідарності» підтримує фінансово українські ініціативи. Зокрема, можуть надаватися кошти на мистецьку та культурну діяльність, на висвітлення дезінформації та війни в Україні, фінансову допомогу на житло в Україні та Європі. Контакти для зв’язку: [email protected]
 • Термінова резиденція для українських митців від SEA Foundation у Нідерландах
 • Уряд Нідерландів оголосив про підтримку українських митців, які наразі знаходяться у Нідерландах і хочуть продовжили професійну діяльність. Грантова програма призначена для митців з різних галузей: кіно, література, образотворче мистецтво, культурна спадщина тощо. Максимальна сума гранту на одного митця становить 9000 євро. Дедлайн: 15 листопада 2022 року

Австрія

 • Австрійське Федеральне міністерство мистецтва, культури, державної служби та спорту запустили «Офіс України – Притулок для українських художників» (Office Ukraine. Shelter for Ukrainian Artists). Це платформа для координації та фінансової підтримки проєктів українських митців, різноманітних громадських та інституційних ініціатив, а також є посередником між установами Австрії та спеціалістами культури з України.
 • Факультет історичних і культурних досліджень Віденського університету запрошує дослідників з України на пост-докторантуру
 • Стипендії для студентів українських мистецьких вишів від Міжнародної літньої академії у Відні. Дедлайн — 15 червня 2022 року
 • В Австрії Федеральне міністерство мистецтва, культури, державної служби та спорту спільно з ініціативою «Офіс Україна — притулок для українських художників» надасть 200 тисяч євро для підтримки українських художників. Податися на фінансування можна у колаборації з австрійською культурною установою чи приватною особою (заявка подається від імені австрійської сторони). Подаватися можуть також українські митці, що в цей момент перебувають в Австрії, та австрійські культурні організації й митці, що хочуть реалізувати проєкт в Україні. Допомогу у пошуку культурних партнерів у Австрії можна отримати в організації «Офіс Україна. Притулок для українських митців», заповнивши відповідну форму у них на сайті за посиланням.

Ірландія

 • Резиденції від артплаформи Сodeky.art для художників та їхніх сімей в Ірландії. Організація оплатить квитки. Також можна з дітьми та тваринами.

Данія

 • Програма підтримки українських митців, кураторів та культурних критиків, які постраждали від війни і прибувають до Данії.

Латинська Америка

 • Некомерційна організація, яка знаходиться у Латинській Америці, зацікавлена в підтримці чорношкірих/африканських та/або латиноамериканських біженців з України, особливо якщо це письменники чи художники. Контакти для зв’язку: [email protected]

Канада

 • Резиденція для письменників, перекладачів і художників, що проходитиме у Валь-Девіді, Канаді. Мета програми – створити простір для зустрічей художників, перекладачів і письменників з усього світу. У майбутньому резиденція планує випустити видання, що складатиметься з праць, написаних стипендіатами під час перебування. Термін перебування від 1 до 6 тижнів. Заявки можна подати в будь-який час, заповнивши онлайн-форму – http://www.flaviacosma.com/application.php

Норвегія

 • Kunsthall Trondheim та Lademoen Kunstnerverksteder’s підготували програму резиденції для художників, яка допомагає працівникам культури, яким потрібно виїхати з країни. На цей час програма може запропонувати двотижневу резиденцію в Тронхеймі, Норвегія. Покриваються витрати на переліт, а також формується офіційне запрошення. Під час резиденції надається постійне житло. Контакти для зв’язку: [email protected]

Мексика

 • Фонд Casa Wabi відкриває резиденцію для українскьих художників в Пуерто-Ескондідо, Мексика. Для участі необхідно надіслати своє портфоліо на пошту [email protected]

 

strelka Попередній анонс

Мистецька акція «Вільне небо/Free Sky» в Івано-Франківську

вільне небо концерт мистецька акція videos

25.03.2022

prosm

490

Наступний анонс strelka

Твори Миколи Лисенка звучатимуть просто неба у Львові

концерт Львів Микола Лисенко музика videos

26.03.2022

prosm

592