Головна> Відкриття пересувної банерної виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича»
strelka Всі анонси
 

Відкриття пересувної банерної виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

12.01.2024

prosm

509

виставка Їжакевич

12.01.2024

prosm

509

виставка Їжакевич

Поділитися
сторінкою:

23 січня 2024 року об 11.00 в Національній історичній бібліотеці України (вул. Лаврська, 9, корп. 24, на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», м. Київ) у межах старту освітнього проєкту Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти відбудеться відкриття пересувної банерної виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича».

18 січня 2024 року відзначається 160 років з дня народження народного художника України Івана Сидоровича Їжакевича. Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти ініціював проведення освітнього проєкту, присвяченого вшануванню пам’яті видатного художника.

Проєкт буде реалізовано в 2024 році в мистецьких школах України та місті Києві і спрямовано на популяризацію культурної спадщини українського мистецтва в особі Івана Їжакевича та ознайомлення з унікальними архівними матеріалами, розширення національного освітнього контенту у викладанні мистецьких дисциплін.

Під час відкриття виставки відбудеться презентація дослідницької роботи авторів та кураторів проєкту:

  • Інни Ковальчук – начальника відділу наукового підрозділу – відділу наукового забезпечення змісту культурно-мистецької освіти Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, кандидата філологічних наук;
  • Ірини Ковальчук – завідувача відділу проєктно-грантової діяльності та зв’язків з громадськістю Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти.

Експозицію виставки розподілено за тематичними блоками:

  •  «Життєвий шлях І.С. Їжакевича»;
  • «Їжакевич – монументаліст та іконописець»;
  • «Їжакевич-вчитель»;
  • «Їжакевич-ілюстратор».

Зазначені тематичні блоки розкрито через репродукції художніх робіт Івана Сидоровича Їжакевича, архівні та фотоматеріали, які розміщено на 14 тематичних експозиційних банерах. Також під час відкриття буде презентовано видання, підготовлене дослідниками – книгу «Історія однієї картини І. С. Їжакевича або Тарас Бульба та учні Пархомівської середньої школи», яка розкриває одну біографічну історію з життя відомого художника як вчителя. Це історія переписки художника з учнями середньої школи, які звернулися з проханням допомогти поповнити колекцію шкільного музею його картиною.

Всі бажаючі зможуть відвідати відкриття та експозицію, яка буде представлена в Національній історичній бібліотеці України, з 23 січня по 2 лютого 2024 року.

Співорганізатори проєкту:
• Київська організація Національної спілки художників України;
• Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України;
• Національний художній музей України;
• Національна історична бібліотека України.

Інформаційна підтримка:
• Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти;
• Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів.

У разі оголошення повітряної тривоги у м. Києві відкриття пересувної банерної виставки припиняється. Усі відвідувачі мають пройти до найближчого укриття.
Відкриття виставки буде продовжено через 20 хв після оголошення відбою повітряної тривоги.

strelka Попередній анонс

Громадська рада при Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти нагадує про можливість співпраці

громадська рада при Держмистецтв пропозиції

26.12.2023

prosm

624

Наступний анонс strelka

Рубрика Держмистецтв “10 цікавих фактів про Кобзаря за 10 днів”

210-річчя Кобзаря тарас шевченко цікаві факти images

28.02.2024

prosm

577