Головна> Всі новини> Авангардна історія України як захоплива подорож тисячолітнім процесом розвитку Української державності
strelka Всі новини
 

Авангардна історія України як захоплива подорож тисячолітнім процесом розвитку Української державності

28.07.2022

prosm

369

авангард день державності мистецький проект images

28.07.2022

prosm

369

авангард день державності мистецький проект images

Поділитися
сторінкою:

До Дня Української державності Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, Міністерством закордонних справ України та агенцією Havas Engage ініціюють інформаційну кампанію «Авангардна історія України».

«Авангардна історія України» — це демонстрація безупинного еволюційного розвитку, адже в будь-які часи українці рухалися вперед, розширюючи соціальні, культурні й наукові горизонти Європи та всього світу, — впроваджували інновації, відстоювали демократію і право на самовизначення, перебуваючи в авангарді мистецького контексту.
Відповідно, для художнього втілення проєкту обрано авангардизм, але вже як мистецький стиль. Адже саме український художник і скульптор Олександр Архипенко є одним з основоположників кубізму в скульптурі, а народжений в Україні художник Казимир Малевич заснував всесвітньовідомий стиль мистецтва — супрематизм.

«Авангардна історія України» — це захоплива розповідь мовою художнього образу та фактів, що відображають неймовірну багатогранність України: споконвіку до сьогодення.

У межах проєкту створено інстаграм-сторінку avantgardestory.ua, на якій через притаманні українцям риси, як-от: креативність, жага до пригод, авангардизм, демократичність, освіченість, підприємливість, мелодійність, сміливість, завзятість — можна познайомитися з цікавими фактами тисячолітньої української історії.
Проєкт триватиме два місяці. Окрім інстаграм-сторінки, про авангардну історію України розповідатимуть інтерактивні інсталяції, що будуть встановлені на найбільших площах європейських міст.

«Після ухвалення рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС нам вкрай важливо було презентувати Україну не просто як незалежну державу, а як країну з тисячолітньою історією. З величезним спадком і безмежним потенціалом. Зі справедливою роллю у творенні Європи. Розповісти та показати значно більше, ніж відомо жителям європейських міст. Це мистецька форма адвокації України як самодостатнього партнера й дуже потужного гравця в усіх сферах європейського життя. Цим проєктом ми укріплюємо позиції України як повноцінного члена Європейського Союзу», — зазначає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Культурна дипломатія є важливою частиною дипломатичного фронту, захисту нашої ідентичності та права бути собою. Популяризуючи українське мистецтво, ми також просуваємо позитивне сприйняття України в світі та мобілізуємо міжнародну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. Український авангард обраний не випадково. У боротьбі за визнання українського мистецтва у світі одну з центральних ролей займає саме боротьба за український авангард, який росіяни традиційно намагалися апропріювати», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Нам було важливо не просто розповісти про Україну, а знайти дуже влучну візуальну форму — сучасну, українську, легку для сприйняття європейською спільнотою. В процесі роботи ми помітили, що в багатьох сферах життя протягом усього історичного процесу українці були першовідкривачами, винахідниками — авангардистами. Саме тому авангардизм, який свого часу став одним з фундаментів сучасної візуальної культури Європи, і був вибраний як візуальний наратив. Яскравий, характерний, унікальний — як сама Україна», — креативна команда Havas Engage.

photo

strelka Попередня новина

Літня хореографічна резиденція Bratislava Ballet Camp прийняла перших українських студентів

балет мистецтво мистецька освіта учні хореографія

28.07.2022

prosm

468

Наступна новина strelka

Мультимедійна бібліотека “Мистецтво під час війни”

архів бібліотека війна мистецтво митці твори images

01.08.2022

prosm

758