Головна> Всі новини> Благодійна ініціатива «Save Ukrainian Culture» для захисту світової культурної спадщини від російських загарбників
strelka Всі новини
 

Благодійна ініціатива «Save Ukrainian Culture» для захисту світової культурної спадщини від російських загарбників

26.04.2022

prosm

697

війна допомога культура мистецтво

26.04.2022

prosm

697

війна допомога культура мистецтво

Поділитися
сторінкою:

Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із блокчейн-компанією Everstake оголосили про спільну благодійну ініціативу «Save Ukrainian Culture», що має на меті збір коштів на збереження культурної спадщини України в умовах безупинного загарбницького вторгнення росії.

«росія прагне заперечити сам факт існування української культури та мистецтва. Тому першочергове спрямування коштів на сферу мистецтв, захист культурної спадщини та підтримку митців є не просто вимогою часу, а необхідною умовою нашого майбуття», – підкреслює Галина Григоренко, Голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

В Україні знаходиться 7 об`єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, ще 17 об`єктів включено до Попереднього списку Світової спадщини. Крім них, в Україні існують ще тисячі культурних установ та пам`яток, що мають значну історичну цінність.

Всі вони знаходяться під загрозою знищення російськими військовими, одержимими маревною ідеєю імперської переваги, які не мають поваги до будь-якої культурної спадщини. Об`єкти культурної цінності, які не вдалося знищити бомбардуваннями, масово грабуються російськими військовими та вивозяться на територію росії, що не відрізняється від того, що робили солдати вермахту під час Другої світової війни. Деякі з викрадених тоді артоб`єктів досі не знайдені.

Ініціатива «Save Ukrainian Culture» має на меті не допустити повторення цього жорсткого періоду історії.

Кошти підуть на допомогу культурним об’єктам, які перебувають під загрозою, а також на відновлення зруйнованих чи знищених.

Долучайтесь до ініціативи за посиланням

 

strelka Попередня новина

Українська ЕТНІКА їде на ярмарок майстрів та ремісників в Європі MIDA 2022 в Італії

виставка етніка майстри народного мистецтва народні промисли Україна

18.04.2022

prosm

797

Наступна новина strelka

Турне Ukrainian Freedom Orchestra – «Українського оркестру свободи»

музика музиканти турне Україна videos

28.04.2022

prosm

623