Головна> Всі новини> Українська ЕТНІКА їде на ярмарок майстрів та ремісників в Європі MIDA 2022 в Італії
strelka Всі новини
 

Українська ЕТНІКА їде на ярмарок майстрів та ремісників в Європі MIDA 2022 в Італії

18.04.2022

prosm

547

виставка етніка майстри народного мистецтва народні промисли Україна

18.04.2022

prosm

547

виставка етніка майстри народного мистецтва народні промисли Україна

Поділитися
сторінкою:

Фестиваль “ЕТНІКА” вирушив до італійської Флоренції, щоб з 23 квітня по 1 травня 2022 показати європейцям неймовірну красу та особливу елегантність стародавніх і сучасних ремесел та народних промислів.

На українському стенді європейці зможуть побачити справжню українську етніку та талановиту, живу, сяючу Україну, за яку ми боремося із російськими загарбниками. На відміну від багатьох західних країн, в Україні ще збереглися носії автентичної культури, і саме вони стають активними амбасадорами українства за кордоном.

Підготовка до ярмарку була дуже складною, адже війна в Україні зламала усю логістику всередині країни й поставила під загрозу навіть існування деяких майстерень, що розміщені на близьких до фронту територіях. Але і майстри, і організатори, і волонтери змогли спільними зусиллями зібрати з усієї країни безцінні вироби, щоб показати їх в Італії. Це – культурне креативне надбання, за яке воюють українці – наша історія, традиції і світове майбутнє красивої, наповненої талантами України.

На ярмарку буде представлено два види робіт – унікальні народні художні промисли, аналогів яким немає ніде в світі, та сучасні переосмислення народних ремесел у виробах крафтових майстерень. Учасники українського стенду – не масові виробництва, а народні майстри, які у спадок від своїх предків отримали свої талант і вміння.

Всі твори, зібрані за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, мають світову художню цінність. Окрім цього, у Флоренції будуть показані осучаснені традиційні вміння: гончарство, різблення по дереву, скляне виробництво, плетіння та вишивка, інші ремесла.

Відвідувачів на стенді “ЕТНІКИ” будуть супроводжувати відомі українці, які зараз вимушено перебувають в Італії та Центральній Європі.
Мета міжнародного ярмарку ремісників у Флоренції – показати світу сучасну різноманітність ремесел, які розвиваються через постійну взаємодію між традиційними практиками та новітніми технологіями. Особливе місце цьогоріч на ньому посяде стенд України.

Організатори стенду “ЕТНІКА” на MIDA 2022: громадська спілка Made in Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, медіа-підтримка – портал JetSetter.ua.

 

strelka Попередня новина

Мистецька акція «Вільне небо/Free Sky» у м. Кам’янське на Дніпропетровщині

війна вільне небо концерт videos

14.04.2022

prosm

438

Наступна новина strelka

Благодійна ініціатива «Save Ukrainian Culture» для захисту світової культурної спадщини від російських загарбників

війна допомога культура мистецтво

26.04.2022

prosm

511