Головна> Всі новини> Членство російських оперних театрів в асоціації Opera Europa призупинено
strelka Всі новини
 

Членство російських оперних театрів в асоціації Opera Europa призупинено

04.07.2022

prosm

411

опера підтримка російська агресія санкції

04.07.2022

prosm

411

опера підтримка російська агресія санкції

Поділитися
сторінкою:

Відома європейська асоціація долучається до мистецьких санкцій проти країни-агресора.

Після тривалих перемовин з членами мережі Opera Europa, 05 березня 2022 року, за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, було створено та оприлюднено відкритий лист від українських організацій-членів асоціації з проханням підтримати нашу державу та засудити військову агресію російської федерації.

Підписанти – керівники українських оперних театрів та філармоній, які входять до складу асоціації, закликали Opera Europa, яка є провідною організацією обслуговування професійних оперних труп і оперних фестивалів по всій Європі (понад 200 членів із 40 країн), призупинити членство російських оперних театрів.

У цьому листі Держмистецтв зазначає, що для російських митців є лише два шляхи — або вони публічно надсилають чіткий і недвозначний сигнал про те, що вони засуджують дії свого уряду або обирають шлях ганьби та ізоляції, мовчачи та спостерігаючи, як їх членство в Opera Europa відкликають.

У свою чергу, асоціація ще в березні 2022 року закликала мистецьку спільноту росії бути сміливішою та не мовчати щодо подій в Україні, а також ініціювала підтримку українських митців організовуючи концерти солідарності за участі українських артистів. До початку літа жодних заяв з боку російських членів асоціації Opera Europa так і не пролунало.

Тому в червні, після тривалих дискусій та обговорень, за активної підтримки керівників багатьох театрів-партнерів, рішенням Ради директорів асоціації та Генеральної асамблеї, було призупинено членство російських оперних театрів в Opera Europa – тепер склад членів асоціації виглядає так

Щиро дякуємо європейській мистецькій спільноті за підтримку та розуміння.

Разом до перемоги!

strelka Попередня новина

Атестація педагогічних працівників закладів спеціалізованої мистецької освіти у 2022-2023 навчальному році

атестація заклади мистецької освіти мистецька освіта

28.06.2022

prosm

4091

Наступна новина strelka

Запрошуємо до нашої команди – маємо вакансію!

вакансія Держмистецтв команда робота

06.07.2022

prosm

600