Головна> Всі новини> Центр культурних послуг та мистецька школа не можуть бути єдиним цілим
strelka Всі новини
 

Центр культурних послуг та мистецька школа не можуть бути єдиним цілим

11.10.2022

prosm

2019

культурні послуги мистецька освіта мистецька школа ЦКП

11.10.2022

prosm

2019

культурні послуги мистецька освіта мистецька школа ЦКП

Поділитися
сторінкою:

Міністерство культури та інформаційної політики України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти не погоджує та не підтримує приєднань центрів культурних послуг (ЦКП) до мистецьких шкіл і навпаки.

Мистецьку школу не можна приєднати до центру культурних послуг і на базі мистецької школи не можна зробити центр культурних послуг. Пояснюємо чому.

Відповідно до Положення про мистецьку школу, затвердженого наказом Міністерства культури України №686 від 09 серпня 2018 року, мистецька школа – це окрема юридична особа. Тому якщо до мистецької школи приєднати бібліотеку чи клуб, то вони стають частиною юридичної особи мистецької школи, а не окремим ЦКП.

Якщо ж мистецька школа стане структурним підрозділом центру культурних послуг, то вона втратить можливість видавати документ про освіту, бо юридичною особою тоді стане вже ЦКП, а не заклад освіти, а тому автоматично мистецька школа перетвориться на гурток. Однак мистецька школа це не гурток, де співають, танцюють чи малють, це заклад освіти, який видає документ про освіту.

У свою чергу на базі ЦКП можуть функціонувати класи мистецької освіти, але вони мають бути структурними підрозділами не центру культурних послуг, а певної мистецької школи.

Голови громад, будьте пильними та не допускайте об’єднань, які суперечать нормам законодавства!

Про цей та інші аспекти діяльності ЦКП можна дізнатись з посібника «Центр культурних послуг в територіальній громаді», який містить практичні рекомендації щодо процесу створення центрів культурних послуг.

strelka Попередня новина

Премія імені Б. М. Лятошинського для професійних українських композиторів

конкурс Лятошинський музична премія премія

03.10.2022

prosm

1548

Наступна новина strelka

Проект “Авангардна історія України” мандрує Європою

авангард авангардна україна мистецтво проект images

18.10.2022

prosm

489