За ініціативи та підтримки Держмистецтв, відбулись два публічних обговорення присвячених “дерусифікації мистецтва”
Після серії публічних обговорень, ініційованих Українським інститутом національної пам’яті та Міністерством культури та інформаційної політики України, “Дерусифікація – декомунізація – деколонізація”, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти вирішило продовжити цю розмову та організувало публічні обговорення присвячені сфері професійного мистецтва та мистецькій освіті.
Основною метою таких зустрічей є актуалізація професійного діалогу, пошуку оптимальних шляхів деколонізації наративів та сенсів в освіті й мистецтві.
Перший діалог відбувся 01 червня 2022 року та стосувався оновлення змісту мистецької освіти та репертуарної політики театрів і концертних організацій.
До розмови були запрошені режисери театрів, художні керівники оркестрів та філармоній, творчі працівники, викладачі закладів мистецької освіти.
Друга онлайн-зустріч відбулась 15 червня 2022 року та була присвячена мистецтву у публічному просторі.
Учасники дискусії говорили про необхідність збереження памʼяток українського мистецтва, створених в радянську добу, виокремлення серед них таких, що варті музеєфікації, стихійне знесення памʼятників та наповнення публічного простору українських міст творами сучасного мистецтва.
За результатами обох публічних обговорень були надані короткі тези виступів всіх учасників дискусії.
Поговоримо про зміст освіти та репертуарну політику?
Поговоримо про мистецтво у публічних просторах?
23.03.2022
982
26.09.2022
706