Головна> Світловий арт-тур швейцарського митця “Різдвяне Світло для Надії”
strelka Медіагалерея
 

Світловий арт-тур швейцарського митця “Різдвяне Світло для Надії”

28.12.2022

prosm

223

videos

28.12.2022

prosm

223

videos

Поділитися
сторінкою:

На Різдво в Києві відбувся світловий арт-тур швейцарського митця Геррі Хофштеттера.

Акція солідарності, що мала на меті підтримати українців та принести надію і світло на різдвяні свята, тривала два із запланованих трьох днів. Планувалось, що світлові проекції будуть відбуватись протягом трьох різдвяних вечорів 23, 24 і 25 грудня в Києві та на околицях міста, однак 24 грудня 2022 року проекції не було у зв’язку з трагічними подіями, що трапились вдень в Херсоні.

Протягом двох днів проекції митця на різдвяну та українську тематику відбувалися з 16.00 до 22.00 та здійснювались силами команди Геррі Хофштеттера, що складалась з чотирьох осіб.

Так, 23 грудня 2022 року проекції можна було побачити на Андріївській церкві, будівлі Національного музею історії України, Дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря та Дзвіниці Софійського собору.

А 25 грудня 2022 року підсвічувались Національний музей історії України у Другій світовій війні, костелі святого Миколая, Центральний залізничний вокзал, а також будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства закордонних справ України.

Повний маршрут митця та розклад проекцій не розголошувався, оскільки залежав від безпекової ситуації та дозволів на проведення події.

Як зазначив сам Геррі він прибув до України для того, щоб “принести в темні оселі надію та трохи Різдва”, а також вкотре привернути увагу до подій, що відбуваються в нашій країні та ближче познайомитись з українською культурою.

Зазначимо також, що поїздка не фінансувалась з державний кошт, а всі витрати взяв на себе митець, що навіть приїхав зі своїм власним електрогенератором.
У свою чергу підтримували проект інформаційно, а також надавали посильну консультативну та організаційну допомогу такі інституції як: Посольство Швейцарії в Україні, Посольство України в Швейцарії, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство внутрішніх справ України та Державне агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

“Мистецтво теж є засобом боротьби у цій війні. Подібні акції не лише вчергове нагадують світу про те, що у нас триває війна, вони ще й закликають постійно підтримувати нашу країну і дізнаватись про неї більше. У свою чергу ми завжди радо підтримуємо будь-які мистецькі ініціативи, що спрямовані на популяризацію України у світі, і хотіли б щоб до цього процесу долучалось більше як іноземних, так і українських митців,” – зазначає в.о. Голови Держмистецтв Ольга Россошанська.

Також нагадуємо, що зображення вибраних проекцій були переведені в NFT та розміщувались на платформі Opensea NFT, а виручені від продажу робіт кошти мають піти на допомогу українцям та на наступну акцію митця для підтримки нашої країни.

Всі зображення, зроблені протягом туру, можна знайти за посиланням, а також побачити на сторінках вказаних організаторів в соціальних мережах.

Фото від “Укрінформ” – 23 грудня  та 25 грудня 

“Різдвяне Світло для Надії”: світловий арт-тур швейцарського митця у Києві

strelka Попередня гарелея

Церемонія вручення мистецьких премій лауреатам 2022 року

images videos

19.12.2022

prosm

422

Наступна галерея strelka

Другий світловий арт-тур швейцарського митця Геррі Хофштеттера

videos

27.02.2023

prosm

258