Головна> Вручення мистецьких премій лауреатам 2023 року
strelka Медіагалерея
 

Вручення мистецьких премій лауреатам 2023 року

22.12.2023

prosm

678

images

22.12.2023

prosm

678

images

Поділитися
сторінкою:

21 грудня 2023 року у Міністерстві культури та інформаційної політики України, за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, відбулось вручення премій за досягнення у сфері культури і мистецтва лауреатам 2023 року.

Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва”, встановлено 12 премій у сфері культури і мистецтва. Всі ці премії носять імена видатних митців, що були визначальними для нашої історії та культури в тій чи іншій сфері та стали опорою українського мистецтва.

Всі ці мистецькі премії мають затверджені положення, де прописаний порядок проведення конкурсу на здобуття премії.

Протягом всього 2023 року організаційно-методичний супровід присудження всіх премії здійснювався Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти.

«Держмистецтв вже третій рік поспіль приділяє значну увагу популяризації галузевих премій. Ми вже маємо значні результати, оскільки, до прикладу, цьогоріч кількість заявок на здобуття мистецьких премій збільшилась до 170, що втричі більше, ніж надійшло до нас у 2020 році. Також приємно відзначити, що розширяється і географія подання заявок від митців. Якщо раніше більшість претендентів та лауреатів премій були з Києва, то цього року маємо серед переможців представників Харківщини, Івано-Франківщини, Київщини, Львівщини, Вінниччини, Луганщини. Ми продовжуємо працювати у цьому напрямку і сподіваємось, що з кожним роком географія конкурсантів буде розширюватись», – зазначила в. о. Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Ольга Россошанська.

Лауреатів обирали Комітети з присудження тої чи іншої премії, досконально вивчивши всі отримані роботи від митців. До складу цих 12 Комітетів входять фахівці з певного виду мистецтва, що здійснюють свою діяльність на засадах відкритості, публічності, прозорості, неупередженості, законності, об’єктивності й обґрунтованості рішень та недискримінаційного ставлення до претендентів.

Під час урочистостей лауреатів 2023 року нагороджували почесними дипломами: т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики, Ростислав Карандєєв, в.о. Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Ольга Россошанська, та Голови Комітетів.

photo

Для ознайомлення подаємо повний список всіх мистецьких премій, вказуючи за що її присуджують та імена лауреатів й назви їхніх робіт, за які були отримані премії у 2023 році

Премія імені М.В. Лисенка — за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства:

— В номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості»:

 • Сасько Геннадій — твір «Веснонько, весна». Концерт для мішаного хору та солістки на вірші Максима Рильського.

—В номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»:

 • Пилатюк Назарій — артист-соліст-інструменталіст (скрипка) за концертну програму «In Memoriam. Пам’яті Мирослава Скорика».

Премія імені Л.М. Ревуцького — за досягнення молодих композиторів і виконавців у сфері професійного композиторського та виконавського мистецтв:

— В номінації «композиторська творчість»:

 • Ренат Сокачик — за твори: «Речитатив» для скрипки соло, «Corali sbagliati»/«Неправильні хорали» для струнного оркестру, Дві мініатюри на норвезькі теми для струнного оркестру.

—В номінації «концертно-виконавське мистецтво»:

 • Наталія Кожушко-Максимів — учасниця оркестру Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика за концертні програми останніх трьох років (флейта).

Премія імені В.С. Косенка — за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва:

 • Микола Ластовецький – твори: «Десять мелодій легеньких для віртуозів маленьких», «Дві ліричні «рок-балади», «Два Basso ostinato», «П’ятнадцять маленьких старовинних вальсів» (5-ий зошит «Фортепіанні п’єси для дітей та юнацтва»); збірник пісень для дитячого хору на слова українських поетів «Кожна квітка – пісня України».

Премія імені Б.М. Лятошинського — за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості за напрямом «окремий твір»:

 • Ігор Щербаков — ораторія «Великого бажайте» на тексти «Заповіту» патріарха Йосипа Сліпого та канонічні тексти.

Премія імені Катерини Білокур — за визначні твори традиційного народного мистецтва:

 • Борисенко Лідія — цикл творів «Українські берегині»;
 • Стринадюк Захар — тарелі «Цвіт папороті», «Краса Карпат», «Зірка Карпат», «Натхнення», «Mandala»;
 • Цибуля Ольга — цикл творів – керамічний посуд «Актуальна автентика: за мотивами Бубнівського гончарського осередку».

Премія імені М.Г. Дерегуса — у сфері образотворчого мистецтва у номінації «графіка» за визначні твори (цикл творів), що відзначаються високим професіоналізмом виконання:

 • Шульц Ярослава — серія творів до книги Сергія Жадана “30 віршів про любов і залізницю”.

Премія імені Олеся Гончара — за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України:

 • Стольников Владислав – збірка віршів «Вітри на сполох», видавництво «Юніверс», 2020.

Премія імені Шолом-Алейхема — за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів:

 • Софія Андрухович – роман «Амадока», Видавництво Старого Лева, 2020.

Премія імені М.В. Гоголя — за кращі літературно-мистецькі твори:

 • Кузан Тетяна (П’янкова Таня) – роман «Вік червоних мурах», видавництво «Наш Формат», 2022.

Премія імені Григорія Кочура — за визначні здобутки у сфері поетичного художнього перекладу:

 • Таращук Петро — переклад українською мовою твору Кретьєна де Труа «Ланселот, або Лицар Воза: роман у віршах», видавництво «Навчальна книга – Богдан», Тернопіль, 2021.

Премія імені Леся Курбаса — у сфері театрального мистецтва.
За рішенням Комітету з присудження премії цьогоріч лауреата не було обрано.

Премія імені А.Ф. Шекери — за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва.
За рішенням Комітету з присудження премії цьогоріч лауреата не було обрано.

Переглянути та завантажити світлини з церемонії вручення премій можна тут

Переглянути презентацію та ознайомитись з роботами лауреатів можна за цим посиланням 

strelka Попередня гарелея

Проєкт Держмистецтв “Голодомор. Історії роду”

images videos

24.10.2023

prosm

928

Наступна галерея strelka

Банерна виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

images

24.01.2024

prosm

193