Головна> Банерна виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»
strelka Медіагалерея
 

Банерна виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

24.01.2024

prosm

193

images

24.01.2024

prosm

193

images

Поділитися
сторінкою:

23 січня 2024 року в Національній історичній бібліотеці України в межах старту освітнього проєкту Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти пройшло відкриття пересувної банерної виставки «Живописні поеми І.С. Їжакевича».

Цей проект присвяченого вшануванню пам’яті видатного художника та спрямовано на популяризацію культурної спадщини українського мистецтва в особі Івана Їжакевича та ознайомлення з унікальними архівними матеріалами, розширення національного освітнього контенту у викладанні мистецьких дисциплін.

Захід відкрили заступниця генерального директора з управління документними ресурсами Національної історичної бібліотеки України Ірина Дяченко, яка привітала всіх учасників, а потім завідувачка сектора науково-інформаційної роботи Алла Новицька, що презентувала гостям тематичну книжкову виставку бібліотеки, присвячену І.С. Їжакевичу, яка експонується в читальному залі, де й проходив захід.

Перед учасниками виступила директорка Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Бриль, яка розкрила ідею освітнього проєкту Центру, який було започатковано з метою вшанування пам’яті народного художника України І.С. Їжакевича. Вона підкреслила наскільки сьогодні є важливою популяризація культурної спадщини українського мистецтва, ознайомлення з національною архівною спадщиною, розширення українського контенту у викладанні спеціалізованих дисциплін у закладах мистецької освіти. Також вона розповіла про видання, яке було підготовлене науковими співробітницями Центру –дослідницями Інною та Іриною Ковальчук, – книгу «Історія однієї картини І.С. Їжакевича або Тарас Бульба та учні Пархомівської середньої школи». Ця робота розкриває одну проникливу біографічну сторінку з життя відомого художника як вчителя, а саме історію переписки художника з учнями середньої загальноосвітньої школи, які звернулися з проханням допомогти поповнити колекцію шкільного музею його картиною.

Дослідниця Інна Ковальчук, начальниця відділу наукового забезпечення змісту культурно-мистецької освіти Центру, презентувала концепцію виставки «Живописні поеми І.С. Їжакевича», яка складається з 14 банерів. Вона звернула увагу на змістовне наповнення, 4 тематичні блоки експозиції «Життєвий шлях І.С. Їжакевича», «Їжакевич – монументаліст та іконописець», «Їжакевич-вчитель», «Їжакевич-ілюстратор».

На відкритті освітнього проєкту була присутня Аліна Борис, правнучка І.С. Їжакевича, яка виступила зі словами подяки дослідницям та організаторам виставки, розповіла цікаві спогади дитинства та факти з творчої біографії художника.

Також всі присутні могли побачити 3-хвилинний фільм «Іван Сидорович Їжакевич», змонтований з архівних матеріалів, що зберігаються в Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів.

У Національній історичній бібліотеці України виставка буде експонуватися до 2 лютого 2024 року, а 6 лютого 2024 року відбудеться презентація цієї виставки в Дитячій школі мистецтв № 6 ім. Г. Жуковського. Потім же планується, що пересувна банерна виставка буде подорожувати мистецькими школами Києва протягом 2024 року.

Усі заклади мистецької освіти мають можливість ознайомитися з матеріалами проєкту та слідкувати за його реалізацією на сайті 

Інформаційну підтримку цьому заходу надавало Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Короткий відеозвіт з відкриття виставки

strelka Попередня гарелея

Вручення мистецьких премій лауреатам 2023 року

images

22.12.2023

prosm

677

Наступна галерея strelka

Грантова програма “Instrumental”

videos

05.02.2024

prosm

143