Головна> Всі новини> Лауреат премії імені Шолом-Алейхема у 2024 році
strelka Всі новини
 

Лауреат премії імені Шолом-Алейхема у 2024 році

01.03.2024

prosm

490

лауреат премії літературна премія Шолом-Алейхем

01.03.2024

prosm

490

лауреат премії літературна премія Шолом-Алейхем

Поділитися
сторінкою:

У лютому 2024 року Держмистецтв організувало та провело засідання Комітету з присудження премії, під час якого і було визначено цьогорічного лауреата.

Загалом на адресу Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти надійшло 12 заявок від українських письменників на здобуття премії імені Шолом-Алейхема.

Комітет, під головуванням українського поета та громадського діяча Григорія Фальковича, ознайомившись із усіма роботами, шляхом рейтингового голосування визначив присудити премію письменнику Олексію Нікітіну за роман «Бат-Амі» (ПП «Видавництво «Фенікс», 2021)

Документальний роман «Бат-Амі» – це трагічна і водночас сповнена потужної життєвої сили історія київської українсько-єврейської родини доби Другої світової війни, що написана на основі документів Першого (Розвідувального) управління НКВС УРСР, які було розсекречено після 2011 року.

У свою чергу члени Комітету погодили, що двох претендентів, чиї роботи також було високо оцінено, буде відзначено почесними дипломами. А саме відзнаки отримають:

  • Павлишин Андрій за переклад антології творів Горація Сафріна «При шабатних свічках. Єврейський гумор», видавництво «Дух і Літера», 2023.
  • Шевченко Іларія за переклад роману Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу», видавництво «ВІВАТ», 2023.

Зі свого боку Держмистецтв щиро вітає переможців та дякує всім претендентам за надані роботи й бажає усім митцям успішної реалізації подальших творчих проєктів.

Також щиро дякуємо всім членам Комітету за копітку й ґрунтовну працю.

strelka Попередня новина

Затверджено план заходів з відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

210-річчя Кобзаря тарас шевченко images

23.02.2024

prosm

2810

Наступна новина strelka

Стипендії Президента України для молодих письменників і митців у 2025 році

молоді митці стипендії videos

01.03.2024

prosm

6627