Головна> Всі новини> Обрано двох лауреатів премії імені М. В. Лисенка в 2023 році
strelka Всі новини
 

Обрано двох лауреатів премії імені М. В. Лисенка в 2023 році

20.02.2023

prosm

812

лауреати премій Микола Лисенко музична премія

20.02.2023

prosm

812

лауреати премій Микола Лисенко музична премія

Поділитися
сторінкою:

20 лютого 2023 року в Держмистецтв відбулось засідання Комітету з присудження вказаної премії під час якого і було визначено переможців.

Після тривалих обговорень члени Комітету, шляхом відкритого голосування, визначили цьогорічних переможців в двох із трьох номінацій.

В номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» цьогоріч премію отримує український композитор Сасько Геннадій за твір «Веснонько, весна». Концерт для мішаного хору та солістки на вірші Максима Рильського.

Пан Геннадій член Національної Спілки композиторів України, Заслужений діяч мистецтв України, та лауреат визначних музичних премій. Його творчість розвивається плідно і яскраво у широкому жанровому діапазоні: від монументальних кантат і ораторій до камерно-інструментальних і хорових мініатюр, від насичених симфонічних полотен до популярних джазових п’єс, від кіномузики до циклів творів для дітей та юнацтва.

Одна з основних особливостей творчості митця – звернення до образів і тем, тісно пов’язаних з древньою та новітньою історією нашої Батьківщини. Звідси головний стилістичний орієнтир музики композитора – опора на глибинну фольклорну інтонацію, перетворену і осмислену з позицій сучасного художника.

В номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» перемогу одержав Пилатюк Назарій – артист-соліст-інструменталіст (скрипка) за концертну програму «In Memoriam. Пам’яті Мирослава Скорика».

Назарій Пилатюк – український скрипаль, педагог, Заслужений артист України, професор кафедри скрипки ЛНМА ім. М.Лисенка, лауреат міжнародних конкурсів, соліст-інструменталіст вищої категорії Національного будинку органної та камерної музики України (м. Київ). Його виконавський стиль вирізняється блискучою віртуозністю, яка природно поєднується з натхненним поетичним мисленням та індивідуально-неповторним, образно-емоційним чуттям.

Держмистецтв щиро дякує членам Комітету за їх працю та усім претендентам за надані роботи.

Нагадуємо, що премія імені М. В. Лисенка присуджується щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.

strelka Попередня новина

Визначено лауреата премії імені Шолом-Алейхема у 2023 році

лауреат премії письменники Шолом-Алейхем

16.02.2023

prosm

576

Наступна новина strelka

Швейцарський митець Геррі Хофштеттер приїздить до України, щоб вшанувати пам’ять жертв російської агресії

Геррі Хофштеттер митець проекції світловий арт-тур

22.02.2023

prosm

352