Головна> Всі новини> Про інклюзивну мистецьку освіту в закладах спеціалізованої мистецької освіти
strelka Всі новини
 

Про інклюзивну мистецьку освіту в закладах спеціалізованої мистецької освіти

14.12.2021

prosm

636

інклюзія мистецька освіта мистецька освіта без обмежень images videos

14.12.2021

prosm

636

інклюзія мистецька освіта мистецька освіта без обмежень images videos

Поділитися
сторінкою:

14 грудня 2021 року в ІА «Укрінформ» відбулась Всеукраїнська конференція на тему: «Інклюзивна мистецька освіта в закладах спеціалізованої мистецької освіти: перші результати та перспективи впровадження».

Під час конференції були підбиті перші підсумки пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень» і окреслені шляхи подальшої реалізації пілоту.

Учасники заходу:

  • Ростислав Карандєєв – перший заступник міністра культури та інформаційної політики України;
  • Ольга Россошанська – перший заступник голови Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти;
  • Тетяна Колос – керівник експертної групи з мистецької освіти Директорату мистецтв та мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики;
  • Лариса Самсонова – державний експерт експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти;
  • Лариса Байда – начальник відділу організаційно-правової роботи ГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю»;
  • Ярослав Грибальський – керівник Львівської обласної організації «Реабілітація осіб з інвалідністю»;
  • Марина Бриль – директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти; учасники пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень», представники Держмистецтв.

 

Трансялція конференції

Довідково: Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти у співпраці з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти здійснює пілотний проєкт «Мистецька освіта без обмежень», спрямований на реалізацію Концепції інклюзивної мистецької освіти, затвердженої у 2020 році.

Метою проєкту є розширення доступу до мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах та фахових мистецьких коледжах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

У 2020 та 2021 роках відбулися перший та другий етапи пілоту, у заходах яких взяли участь 25 мистецьких шкіл та фахових мистецьких коледжів із різних областей України. Перші два етапи пілотного проєкту мали на меті сформувати в учасників знання стосовно інклюзії та можливості її впровадження в освітній процес закладів спеціалізованої освіти, а також отримати можливість провести аудити доступності цих закладів для запровадження інклюзивного навчання.

strelka Попередня новина

Вибір на користь України. Абітурієнти з тимчасово окупованих територій

допомога освіта Україна videos

14.12.2021

prosm

365

Наступна новина strelka

Протидія насильству у мистецькій сфері

булінг Держмистецтв мобінг освіта харасмент

15.12.2021

prosm

359