Головна> Всі новини> Вручення мистецьких премій лауреатам 2023 року
strelka Всі новини
 

Вручення мистецьких премій лауреатам 2023 року

22.12.2023

prosm

271

вручення премії Держмистецтв мистецькі премії МКІП images

22.12.2023

prosm

271

вручення премії Держмистецтв мистецькі премії МКІП images

Поділитися
сторінкою:

21 грудня 2023 року у Міністерстві культури та інформаційної політики України, за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, відбулось вручення премій за досягнення у сфері культури і мистецтва лауреатам 2023 року.

Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва”, встановлено 12 премій у сфері культури і мистецтва. Всі ці премії носять імена видатних митців, що були визначальними для нашої історії та культури в тій чи іншій сфері та стали опорою українського мистецтва.

Всі ці мистецькі премії мають затверджені положення, де прописаний порядок проведення конкурсу на здобуття премії.

Протягом всього 2023 року організаційно-методичний супровід присудження всіх премії здійснювався Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти.

«Держмистецтв вже третій рік поспіль приділяє значну увагу популяризації галузевих премій. Ми вже маємо значні результати, оскільки, до прикладу, цьогоріч кількість заявок на здобуття мистецьких премій збільшилась до 170, що втричі більше, ніж надійшло до нас у 2020 році. Також приємно відзначити, що розширяється і географія подання заявок від митців. Якщо раніше більшість претендентів та лауреатів премій були з Києва, то цього року маємо серед переможців представників Харківщини, Івано-Франківщини, Київщини, Львівщини, Вінниччини, Луганщини. Ми продовжуємо працювати у цьому напрямку і сподіваємось, що з кожним роком географія конкурсантів буде розширюватись», – зазначила в. о. Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Ольга Россошанська.

Лауреатів обирали Комітети з присудження тої чи іншої премії, досконально вивчивши всі отримані роботи від митців. До складу цих 12 Комітетів входять фахівці з певного виду мистецтва, що здійснюють свою діяльність на засадах відкритості, публічності, прозорості, неупередженості, законності, об’єктивності й обґрунтованості рішень та недискримінаційного ставлення до претендентів.

Під час урочистостей лауреатів 2023 року нагороджували почесними дипломами: т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики, Ростислав Карандєєв, в.о. Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Ольга Россошанська, та Голови Комітетів.

Більше інформації про лауреатів та світлини з події тут 

 

photo

Вручення мистецьких премій 2023 року

strelka Попередня новина

Обговорили актуальні питання забезпечення якості вищої освіти

вища освіта мистецька освіта videos

20.12.2023

prosm

447

Наступна новина strelka

Різдвяний концерт у виконанні хору «Songs for Ukraine»

Songs for Ukraine концерт різдво videos

25.12.2023

prosm

360