Головна> Всі новини> На портал «Поезія Вільних» можна подати віршовані твори про війну в Україні
strelka Всі новини
 

На портал «Поезія Вільних» можна подати віршовані твори про війну в Україні

26.07.2023

prosm

1703

поезія поезія вільних умови

26.07.2023

prosm

1703

поезія поезія вільних умови

Поділитися
сторінкою:

На порталі «Поезія Вільних», який було створено весною минулого року за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти, уже опубліковано 30 тисяч віршів.

Це відверті віршовані сповіді про війну, власні переживання, любов до близьких та рідної країни від людей різного віку, професій і національностей.

Нагадуємо, що кожен талановитий українець може поділитися своїми творами, які навіяла жахлива війна, та подати свій твір для публікації на порталі «Поезія Вільних»

Проте дуже просимо авторів дотримуватись певних правил, а саме:

 • Щоб додати свою поезію, достатньо заповнити форму на сайті. Після модерації, яка загалом триває до 10 днів, твори з’являться на порталі.
 • Дотримуйтесь формули: один допис — один вірш.
 • Прохання вичитувати свої твори перед публікацією, оскільки внести правки у вас уже не буде можливості, а модератори не виправляють надіслане вами.
 • Прохання не додавати один і той же твір декілька разів, оскільки твори читають декілька людей і ваш твір може бути опублікований двічі, або і взагалі не оприлюднений, якщо ви відправили його більше 10 разів підряд – такі дії вважаються спамом.
 • Ви можете додати твір з позначкою «18+» – читачам для їх перегляду необхідно буде підтвердити свій вік, однак прохання маскувати лайливі слова, щоб на портал не кидали скарги.

Після того як твір буде опублікований, на вказану вами пошту прийде автоматичне підтвердження про оприлюднення з посиланням на твір — якщо ж ви не вказали пошту або допустили помилку при її написанні, то підтвердження не буде доставлено.

Знайти будь-який твір на порталі можна і через систему пошуку. Для цього треба або вставити в рядок пошуку фрази з вашого твору, або, якщо бажаєте знайти твори певного автора, вписати його прізвище та ім’я (якщо ім’я автора вказано англійською мовою, а ви вводили українською мовою, то пошук не спрацює).

У кожного відвідувача є можливість проголосувати за улюблені вірші. Для цього можна натиснути на «сердечко» і перемикатися між світлою та темною темами інтерфейсу.

Зауважте ваші твори можуть не з’явитися на порталі якщо:

 • ви не дотримувались формули: один допис — один вірш. Не потрібно ставити в одни допис всю збірку власних творів. Такі дописи потім можуть погано шукатися і довго вантажитися;
 • твір пропагує насилля, вживання алкоголю, наркотиків та інших заборонених речовин;
 • твір може образити людей певного віросповідання;
 • твір має сумнівний характер (незрозуміла суть твору або він вибілює ворога, підтримує тезу «не все ще зрозуміло», закликає до припинення війни на умовах ворога, несе приховану ненависть до України і українців, або ж незрозуміло з тексту на чийому боці автор та за чиїми солдатами він тужить, кому бажає Перемоги тощо);
 • твір не ваш особисто, а є дослівним перекладом на українську мову твору іншого автора;
 • твір прозовий або має вигляд прозового твору;
 • твір складається з одного рядка чи речення, або твору взагалі нема і ви подаєте просто посилання на інший зовнішній ресурс;
 • твір має велику кількість граматичних та пунктуаційних помилок, що впливає на правильне розуміння суті твору;
 • твір містить величезну кількість неприхованої ненормативної лексики;
 • твір є незакінченим по суті (буває що автор завантажив лише половину твору);
 • твір написаний декілька років тому або зовсім не дотичний до оголошеної теми;
 • модератори мають підозри щодо самого автора — відсутні особисті данні, або вказано російський номер телефону, електронна адреса закінчується на .ru або сама її назва говорить про зв’язок з росією, місцем написання вказано територію ворога або дружніх з агресором країн.

Окремо наголошуємо, ви можете подавати на портал твори написані різними мовами, однак саме на твори російською мовою звертається дуже пильна увага, оскільки якраз серед них зустрічається дуже багато сумнівних, які не проходять модерацію. Якщо у вас є змога, то бажано пишіть українською мовою.

І дуже вас просимо, пам’ятайте, всі твори читають люди. Іноді творів дуже багато і встигнути вичитати та вивірити все в термін до 10 днів буває проблематично. Деякі твори можуть проходити довгу модерацію, бо викликають питання вирішити які швидко немає змоги.

У разі наявності запитань можна звертатись на пошту пресслужби Держмистецтв: [email protected]

Долучайтесь до мистецького спротиву, подавайте свої твори та дотримуйтесь вказаних умов.

strelka Попередня новина

При Держмистецтв діє громадська рада

громадська рада при Держмистецтв

17.07.2023

prosm

385

Наступна новина strelka

Оголошуємо конкурс на здобуття премії імені В. С. Косенка в 2023 році

косенко мистецька премія музична премія

01.08.2023

prosm

2342