Головна> Всі новини> При Держмистецтв відбулась нарада з представниками бібліотечної сфери
strelka Всі новини
 

При Держмистецтв відбулась нарада з представниками бібліотечної сфери

02.05.2023

prosm

363

бібліотека бібліотечна сфера культурні послуги нарада videos

02.05.2023

prosm

363

бібліотека бібліотечна сфера культурні послуги нарада videos

Поділитися
сторінкою:

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України провели онлайн нараду з представниками бібліотечної сфери.

Нараду відкрила в.о. Голови Держмистецтв, Ольга Россошанська, яка акцентувала увагу на діяльності бібліотек в умовах сучасної війни та на провідній ролі книгозбірень в нових реаліях сьогодення та важливості їх збереження.

Під час наради начальник відділу бібліотечної справи департаменту мистецтв Держмистецтв, Олена Копиця, ознайомила присутніх з інформацією стосовно:

– запитів, які отримує Держмистецтв від органів місцевого самоврядування щодо виключення бібліотек місцевого рівня з базової мережі закладів культури;

– кількості погоджень/відмов органам місцевого самоврядування щодо виключення бібліотечних закладів з базової мережі.

Також, під час наради окремо зупинилися на питанні збільшення кількості запитів щодо виключення бібліотек місцевого рівня з базової мережі закладів культури, що надходять до Держмистецтв в 2023 році в порівнянні з 2021-2022 роками. Разом з тим, учасників було поінформовано щодо нормативно-правових актів, що регулюють питання формування базової мережі закладів культури місцевого рівня, зокрема бібліотек.

Керівник експертної групи з координації взаємодії з регіонами директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МКІП, Кулініч Марина, надала рекомендації щодо особливості створення і організації функціонування центрів культурних послуг у територіальних громадах та роз’яснення щодо алгоритму створення центрів культурних послуг як багатофункціональних закладів культури в територіальних громадах.

У свою чергу, державний експерт експертної групи з координації взаємодії з регіонами директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МКІП, Олексій Чмир, поінформував присутніх про процес приведення державних соціальних нормативів у сфері культури до сучасних реалій та зазначив, що мінімальні стандарти є основою для обрахунку обсягу культурної субвенції для фінансування надання базового набору культурних послуг.

Зі свого боку щиро дякуємо всім, представникам бібліотечної сфери, які долучилися до зустрічі, а їх, що приємно відзначити, було більше 700, та нагадуємо, що переглянути вказану нараду можна на каналі Держмистецтв в YouTube, а завантажити всі презентації спікерів та матеріали тут.

Запис наради з представниками бібліотечної сфери

strelka Попередня новина

Розпочато процес розроблення освітніх стандартів

мистецька освіта мистецькі ліцеї професійні стандарти

02.05.2023

prosm

322

Наступна новина strelka

Розробка плану заходів щодо промоції народних художніх промислів

народні майстри народні промисли народні художні промисли

29.05.2023

prosm

345