Головна> Мистецька освіта> Профільна мистецька освіта
strelka Мистецька освіта

Початкова та профільна мистецька освіта

Профільна мистецька освіта здобувається на основі початкової мистецької освіти одночасно з повною загальною середньою освітою та орієнтована на продовження навчання на наступному рівні мистецької освіти.

Профільна мистецька освіта надається на базі мистецьких ліцеїв.

Постановою Кабінету Міністрів від 23 грудня 2020 р. № 1313 було затверджене Положення про мистецький ліцей.

Мистецький ліцей – заклад спеціалізованої мистецької освіти, що забезпечує здобуття початкової і профільної мистецької освіти одночасно із здобуттям повної загальної середньої освіти на всіх або окремих її рівнях.

 

Нормативно-правові акти

Стандарти профільної мистецької освіти

Навесні 2021 року Держмистецтв ініціювало розроблення професійних стандартів для викладачів та концертмейстерів мистецьких шкіл і ліцеїв. На заклик відгукнулися представники фахової спільноти з усієї України, утворивши кілька робочих груп.

Робоча група з розроблення профстандарту викладача мистецької школи розпочала діяльність у червні 2021 року, а групи з розроблення профстандартів викладача мистецького ліцею і концертмейстера мистецького ліцею – у вересні минулого року.

За результатами спільнодії станом на сьогодні маємо три затверджені Міністерством економіки професійні стандарти.

Як основа міжнародної системи кваліфікацій, професійні стандарти містять мінімальні вимоги до компетентностей, обов’язків та кваліфікацій працівників певної галузі. З огляду на вперше створені професійні стандарти для педагогічних працівників закладів мистецької освіти оновлюватиметься і зміст державних освітніх стандартів, і система оцінювання результатів як професійної діяльності викладачів і концертмейстерів, так і результатів навчання здобувачів мистецької освіти.